برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 10 ارديبهشت 1396
کد 4286

معاون برنامه‌ریزی، هماهنگی، حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت: -

برنامه جامع عملیاتی وزارت بهداشت باید با جدیت پیگیری شود

معاون برنامه‌ریزی، هماهنگی، حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت اظهار کرد: برنامه جامع عملیاتی وزارت بهداشت باید با جدیت پیگیری شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، طاهر موهبتی  در افتتاحیه  جلسه و نشست  مشترک هیئت‌های امناء دانشگاه علوم پزشکی تبریز و  دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی منطقه 2 آمایشی گفت: هيات امنا در ساختار  وزارت بهداشت، نقش مجلس در دولت را ايفا میکنند.
وی خاطرنشان کرد:  قانون مرتبط با تاسیس هیئت‌ امنای دانشگاه‌های علوم پزشکی در برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه پیش بینی شده بود و خوشبختانه این مهم امروز به تصویب رسیده و لازم است از ظرفیت‌های این ساختار به نحو احسن استفاده شود.
وی خاطرنشان کرد: در سال اول اجرای برنامه ششم توسعه قرار داریم و در صورتی که برنامه توسعه را به برنامه عملیاتی وزارت بهداشت منجر نکنیم، بسیاری از برنامه‌ها بدون اقدام خواهند ماند.
وی با اشاره به همکاری موثر کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با وزارت بهداشت،‌‌‌‌ از فراهم آوردن زمینه تصویب بیش از 80 حکم در بخش های مختلف حوزه سلامت توسط نمایندگان  مجلس شورای اسلامی در چند سال اخیر خبر داد.
موهبتی بابیان اینکه در برنامه ششم توسعه به حوزه سلامت توجه ویژه ای شده است، گفت: در بند۱۰ برنامه ششم توسعه پرداخت از جیب مردم به ۲۵درصد کاهش پیدا کرده است.
موهبتی در ادامه با تاکید بر اینکه دستگاهها به اجرا و تدوین برنامه عملیاتی توجه ویژه ای داشته باشند، گفت: وزارت بهداشت تنها وزارتخانه‌ای است که به برنامه عملیاتي توجه کرده و براي توسعه کشور نيز راهي جز تدوين برنامه عملياتي نداريم.
معاون وزیر بهداشت همچنین گفت: در تدوین برنامه‌ها باید به این نکته‌ها توجه کنیم، از جمله حساسیت و احساس مالکیت به برنامه را تقویت کنیم بدین صورت که باید برنامه‌ها از دل بدنه کارشناسی بیرون بیاید و اجراکنندگان آن فکر نکنند که برنامه به آنها دیکته شده است.
وی با تاکید بر پایش‌ها و ارزیابی مستمر در طول اجرای برنامه‌ها گفت: به عنوان مثال در جلسه امروز شاخص‌هایی را در جلسه هیئت امنا تصویب می‌کنیم، باید شاخص‌ها با برنامه‌ها در یک راستا و مرتبط با آن باشد، به عنوان مثال اگر شاخص این است که مرگ و میر کاهش یابد ولی بعد از اجرای برنامه، نتیجه‌ای غیر از این شاخص به دست آمد، یعنی درست عمل نکردیم.
وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه در اجرای برنامه باید به زمان، کیفیت و هزینه توجه شود، گفت: پس از برنامه ریزی و اجرا بايد به پايش برنامه توجه شود و روساي دانشگاه ها به آن توجه ويژه داشته باشند.
 
  • نوشته شده
  • توسط بهزاد محمدعلیزاده
  • تعداد بازدید 1389
  • تایید شده
  • در 1396/02/11
  • ساعت 8:2