برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 10 ارديبهشت 1396
کد 4283

استاندار آذربایجان‌شرقی: -

اقدامات دولت در حوزه بهداشت و سلامت، جهادی است


استاندار آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: اقدامات دولت در حوزه بهداشت و سلامت در سه  سال گذشته جهادی بوده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اسماعیل جبارزاده در نشست  مشترک هیات‌های امناء دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی منطقه 2 آمایشی، گفت: ساخت مراکز بهداشتی و درمانی و خانه‌های سلامت دسترسی عموم مردم به خدمات بهداشتی را میسر کرده و این مهم یکی از اهداف طرح تحول نظام سلامت می باشد.
وی با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت به خاطر رضایت مردم انجام گرفت و جای تشکر دارد، افزود: اعلام می‌کنیم مدیریت استان در هر کجا که نیاز سیستم سلامت باشد، در کنار متولیان سلامت خواهد بود و قدردان زحمات آنها هست.
در ادامه ، دکتر پزشکیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی هم ضمن سخنانی گفت:  منابع مالی دولت در حوزه سلامت محدود است و در چنین شرایطی باید بر اساس پول و منابع مالی خود، برنامه ریزی کنیم.
وی گفت: باید بنشینیم و مشخص کنیم آیا هزینه‌کردهای ما از نظر اقتصادی درست است یا نه؟
وی ادامه داد: اگر قرار است کاری بکنیم، باید بر اساس پولی که داریم، برنامه‌ریزی کنیم، غایت هدف ما رضایت مردم است که آن نیز در گرو رفع نیازهای اولیه خدمات درمانی و بهداشتی همه مردم است.
وی با بیان اینکه  حاکمیت باید کاری بکند که همه منطقه  را تحت پوشش قرار دهد، گفت: مدیران بهداشتی، درمانی باید مورد اعتماد مردم قرار بگیرند و این مهم جز با در صحنه بودن و در کنار مردم بودن امکان پذیر نیست.
پزشکیان یادآور شد: پوشش همگانی خدمات درمانی و بهداشتی نیاز مردم ما است، باید این سئوال را از خود بپرسیم که آیا توانسته‌ایم در ارائه خدمات به صورت عادلانه عمل کنیم یعنی خدماتی که یک شهرنشین دریافت می‌کند همان خدماتی است که در حاشیه‌ی شهرها و یا در روستاها ارائه می‌شود.
وی گفت: اگر سرانه درمانی هر استان را به خودشان بدهند، هر مدیری می‌داند که چقدر منابع در اختیار دارد و چه میزان باید هزینه بکند، اینجا است که بر اساس پولی که هزینه می‌کنیم سهم هر کس از خدمات بهداشتی درمانی در سفره‌اش گذاشته می‌شود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: یک پزشک باید جامع و فراگیر ببیند، پزشکی که در یک روستا کار می‌کند باید افق وسیعی نسبت به کسانی که در آنجا زندگی می‌کنند، داشته باشد.
گفتنی است جلسه مشترک هیئت‌های امناء دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه 2 آمایشی و نشست شورای هماهنگی منطقه و همچنین نشست تبیین برنامه عملیاتی 1396 صبح امروز و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.
 
  • نوشته شده
  • توسط بهزاد محمدعلیزاده
  • تعداد بازدید 1089
  • تایید شده
  • در 1396/02/10
  • ساعت 15:8