برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 4 ارديبهشت 1396
کد 4236

پاشایی مدیر کل آموزش و پرورش استان :

من هر روز شاهد تغییرات روبه رشد دانشگاه هستم

جعفر پاشایی مدیر کل آموزش و پرورش استان در مراسم زنگ سلامت با تاکید برفعالیتها و تلاشهای چشمگیر در دانشگاه علوم پزشکی تبریزگفت: من هر روزشاهد تغییرات روبه رشد دانشگاه هستم
به گزارش روابط عمومی دانشگاه  جعفر پاشایی در مراسم زنگ سلامت در مدرسه ی دخترانه ی خیام ناحیه 3 تبریز اظهار داشت: هفته ی سلامت بعنوان هفته ی نمادین مقارن با بهترین ماه سال یعنی اردیبهشت تلنگری است بر یاد نعمت سلامت و تلاش برحفظ آن، چرا که انسان متولد می شود و با خود ودیعه ای بنام مراقبت از جان و روح را برعهده دارد.
مدیر کل آموزش و پرورش استان بیان کرد: در تعالیم اسلامی سلامت و امنیت بعنوان نعمات کم یاب و حیاتی تلقی شده اند و با توجه به اینکه در عصر حاضر سلامت سرمایه ای ناپایدار محسوب می شود و ممکن است سلامت محیط زیست، ایمنی و کار و ... را بازتولید کند باید اقداماتی انجام دهیم تا بازتولید توسعه پایدار نیز اتفاق بیافتد.
پاشایی تاکید کرد: در سه سال اخیر امید، نشاط، آرامش و شادابی در جامعه با استقرار نظام جامع سلامت و خدمات ویژه و کاهش هزینه ها صورت گرفته است و این نقطه قوت بسیار بزرگ برای سلامت جامعه محسوب می شود.وی سلامتی را به سهام سرمایه ای در بازار که دائما در حال نوسان می باشد، تشبیه کرده و افزود: پایه ارتقاء نظام سلامت در نظام آموزشی گذاشته شده است و علت آن این است که سلامت روحی، روانی و بهداشتی با تلفیق باهم در این مجموعه اتفاق می افتد.
پاشایی تامین آرامش روانی دانش آموزان را اولویت اصلی آموزش : بهترین رسانا در حوزه ی سلامت دانش آموزان هستند و سرمایه گذاری در این بخش سلامت جامعه را تضمین می کند.
پاشایی ادامه داد: وی در خصوص مدارس مروج سلامت و اقداماتی که در آموزش و پرورش استان انجام شده سخن گفت و افزود: معاینات منظم دانش آموزان، ارتقاء بهداشت و پوشش سالم دانش آموزان، تامین ویتامین های مورد نیاز، مقابله با بیماری های واگیردار حاصل تعامل سازنده ی آموزش و پرورش و علوم پزشکی بوده است.

 
  • نوشته شده
  • توسط فاطمه دایی
  • تعداد بازدید 713
  • تایید شده
  • در 1396/02/04
  • ساعت 10:13