برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 26 فروردين 1396
کد 4176

دکتر حریر چی قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نماینده هیئت دولت:

اقدامات به موقع دانشگاه و فوریت های پزشکی و مسئولین محلی در درمان مصدومین حادثه سیل قابل تقدیر است
اقدامات به موقع دانشگاه و فوریت های پزشکی و مسئولین محلی در درمان مصدومین حادثه سیل قابل تقدیر است
دکتر ایرج حریرچی، قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ونماینده هیئت دولت در درمان مصدومین حادثه سیل استان آذربایجان شرقی درمصاحبه ای با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار نمود:طبق دستور ریاست محترم جمهور، هیئتی از طرف دولت اعزام شدند، تک تک مصدومین مورد ویزیت و رسیدگی دقیق قرار گرفتند. آمار مواردی که در دو منطقه منجر به فوت در محل شدند نشان میدهد که. ما ده مجروح در روستای چناران داشتیم که چهارنفر از آنها در محل درمان و شش مورد به بیمارستان امام رضا و شهدا منتقل شدند، حال پنج نفر از مصدومین بسیار خوب بوده که با اقدامات جراحی متوسط و معمولی انجام شده شرایط کاملاً پایداری دارند. یک مورد رسیدگی بیشتری میخواهد و امیدواریم که ایشان هم بتوانند سلامتی کامل خودشان را پیدا بکنند.
دکتر حریرچی از مقامات و مسئولین استانی که با پیش بینی مناسب و استقرار سیستم مدیریت بحران، تشکیل جلسه با تمام روسای شبکه در تمام استان، استقرار آمبولانس هوایی، استقرار اتوبوس آمبولانس ها ، آماده باش کامل، تخلیه سه بخش در سه بیمارستان و تخلیه دو اورژانس، با تیم کاملاً آماده، تشکر نمود وی افزود: اگر چه خوشبختانه تعداد مصدومین زیاد نبوده ولی آمادگی کامل برای رسیدگی به مجروحین انجام میشود و به همان تعداد تأمین نیرو اعمال شده. همچنین اقدامات بهداشتی متعددی برای بیماری های منتقله از آب و غذا اندیشیده شده و بررسی ها و نمونه گیری های مناسب در حال انجام می باشد.
قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت : امیدوارم اکنون که شرایط بارندگی افت کرده شرایطی پایدار داشته باشیم و آسیب بیشتری به هم وطنان عزیزمان وارد نشود. دکتر حریرچی ادامه داد: اولین موضوع مهمی در چنین حوادثی، تماشا، فیلمبرداری و یا کارهای مختلف و تجمع مردم میباشد که به خاطر همین موضوع در یکی از مناطق کشور هم آسیب جدی حاصل شده است. من خواهش میکنم مردم این مورد را رعایت کرده و به موارد توصیه شده از طرف مقامات محلی و امنیتی کاملاً توجه نمایند. نکته دوم اینکه ازصدا و سیما خواهش میکنیم از پخش صحنه های دلخراشی که مشاهده آن ممکن است از لحاظ روانی بر خیلی از افراد قابل تحمل نباشد و اثر روانی مناسب نگذارد خودداری نماید تا آسیب کمتری از لحاظ روانی و اجتماعی بر مردم وارد بشود.
 
  • نوشته شده
  • توسط امیرسینا فقیهی
  • تعداد بازدید 4153
  • تایید شده
  • در 1396/01/26
  • ساعت 15:47