برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 17 اسفند 1395
کد 4044

راه‌اندازی "پویش نه به مواد محترقه‌ی خطرساز" -

"پویش نه به مواد محترقه‌ی خطرساز" در دبیرستان استعدادهای درخشان علامه امینی ناحیه 3 تبریز، با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تبریز و همچنین مسئولان اداره کل آموزش و پرورش استان و دانش‌آموزان این مدرسه راه‌اندازی شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، " پویش نه به مواد محترقه‌ی خطرساز" در دبیرستان استعدادهای درخشان علامه امینی ناحیه 3 تبریز، با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تبریز و همچنین مسئولان اداره کل آموزش و پرورش استان و دانش‌آموزان این مدرسه راه‌اندازی شد.
دکتر محمد حسین صومی در مراسم آغازین پویش "نه به مواد محترقه‌ی خطرساز مدرسه‌ی علامه‌امینی" ضمن با اهمیت و باارزش دانستن این پویش، اظهار کرد: انسان باید در طول دوران زندگی خویش، سالم و شاداب زندگی کرده از زندگی خود به دیگران نیز سود برساند، چهار شنبه‌سوری نیز یادگاری است که از گذشتگان ما به ارث رسیده است؛ در گذشته آتش می‌افروختند که اعلام کنند تمام بیماری‌هایمان را بر زمین می‌گذاریم تا در سال جدید با سلامتی و شادی در خدمت جامعه باشیم؛ ما نیز باید از این سنت صحیح به خوبی مراقبت کرده و کاری نکنیم که به دیگران آسیب برسد.
وی ادامه داد: متاسفانه در طول زمان با دلایل مختلف، این آیین دیرین و صحیح ما رنگ باخته و موارد خطر زا و استفاده از مواد مخاطره‌انگیز در قالب جشن چهارشنبه سوری رواج پیدا کرده است، ما باید در مقابل چنین مواردی ایستاده و سنت دیرین خود را که مایه‌ی شادی همگان بود و از مواد محترقه‌ی خطرناک استفاده نمی‌شد ترویج دهیم.
صومی اضافه کرد: آتشنشان‌هایی که شهید شدند از جمله انسان‌های وارسته و خوب جامعه‌ی ما بوده و ضامن سلامتی و ایمنی مردم ما بودند، سلامتی و جان خود را به خطر انداخته و خانواده‌هایشان در نتیجه‌ی این حادثه‌ی جانسوز داغدار شدند.
وی متذکر شد: چهارشنبه سوری این نیست که سلامت خود و دیگران را به خطر بیندازیم، بلکه می‌توان با اتخاذ تصمیمات درست و دوری از مواد محترقه‌ی آسیب‌زا، جشن و شادی ویژه‌ای را در این شب برگزار کرد.
وی با اشاره به اهمیت پویش نه به مواد محترقه نیز تشریح کرد: این پویش با این هدف طراحی شده تا لحظه‌ای تامل کرده و بر خود متذکر شویم که لحظه‌ای غفلت، سلامتی ما و دیگران را به عنوان ودیعه‌های الهی به مخاطره خواهد انداخت.
صومی گفت: تعدادی از دانش‌آموزان دیگر نیز قبل از ما این میثاق را بسته‌اند که در چهارشنبه سوری امسال، به مواد آتش‌زای خطرناک "نه" می‌گوییم و حیات خود و دیگران را به مخاطره نمی اندازیم؛ این کار بزرگ و همیت ارزشمند بر شما نیز مبارک باشد از تمامی دانش‌آموزانی که در این مسیر قدم گذارده قدردان هستیم.
رسول صادقی، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان نیز در این آیین تاکید کرد: امید است که این پویش ارزشمند در تمامی بخش‌های جامعه منتشر شده و با اتخاذ تصمیمات درست، شاهد پایان سالی توأم با شادی و شادابی در جامعه‌مان باشیم.
وی با تاکید بر اهمیت پویش "نه به مواد محترقه‌ی خطرساز" و همچنین تاثیر دانش‌آموزان در ترویج چنین تفکری در جامعه، خاطرنشان کرد: نوجوانان و جوانان ما، سرمایه‌های ارزشمند آموزش و پرورش هستند که باید در هفته‌ی پایانی سال و به ویژه در چهارشنبه سوری مسیر درستی را در پیش گرفته و  از آسیب‌های اجتماعی مصون بمانند.
گفتنی است، پویش نه به مواد محترقه‌ی خطرساز در آستانه‌ی فرارسیدن چهارشنبه سوری در دبیرستان استعدادهای درخشان علامه‌ امینی ناحیه سه تبریز راه‌اندازی شده و در پایان نیز سوگندنامه این پویش توسط دانش‌آموز سفیر سلامت "امیر عبدالله پور" قرائت شد، بعد از اتمام سوگندنامه نیز دانش‌آموزان شعار "شادی ما نباید موجب ناشادی دیگران شود" را سر دادند.
شایان ذکر است، طی این آیین، دانش‌آموزان این مدرسه با اهدای شاخه‌های گل به مقام شهدای آتشنشان ادای احترام کرده و در کنار مسئولان، طومار پویش نه به مواد محترقه‌ی خطرساز را امضا کردند.

 
 
آلبوم تصاویرراه‌اندازی "پویش نه به مواد محترقه‌ی خطرساز" -

1
1
9
9
8
8
7
7
6
6
5
5
3
3
2
2
  • نوشته شده
  • توسط فاطمه دایی
  • تعداد بازدید 1047
  • تایید شده
  • در 1395/12/17
  • ساعت 14:48