برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 10 اسفند 1395
کد 4000

کارشناس مسائل مذهبی: - - - - - - - - -

دنیا آنقدر مبتلا به غصه شده که قصه‌های ارزشمند شهدا را فراموش کردیم

کارشناس مسائل مذهبی گفت: دنیا آنقدر مبتلا به غصه شده که گاهی ما قصه های ارزشمند شهدا را فراموش می کنیم؛ این قصه ها درس ها و عبرت‌هایی ارزشمند برای ما دارد، شهدا ولایتمدار بودند و این موضوع نیز دروصیت‌نامه‌ها و عملکردشان مشهود است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، حجت‌الاسلام جاجانی در آیین افتتاح کاروان راهیان نور دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اظهار کرد: شهدا برای خدا کار کردند و نتیجه‌اش هم این سد که بعد از 30 سال یک شهید گمنام پیدا شده و مردم اینگونه به استقبال آن می‌آیند.

وی با تاکید بر اینکه، شهدا خاکی بودند و خاکی بودن را دوست دارند، بیان کرد: شهدا کاری خدایی کردند و به تبع همین اخلاص نیز بعد از ۳۰ سال اکنون خداوند جواب کارشان را می‌دهد؛ جنگ زیادی در دنیا به راه افتاده اما هیچ مردمی به اندازه‌ی ایرانیان به شهدایشان بعد از گذشت 30 سال همانند پدر و برادر خود ارزش و احترام نمی‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند خاطرات و زندگانی شهدا هستیم، یادآور شد: اردوی راهیان نور، سفری است که خیلی‌ها در آن متنبه شده و به چیزهایی پی می‌برند که تاکنون بدان‌ها تواجه نمی کردند؛ سفر راهیان نور و زیارت شهدا، تذکری برای ماست.

حجت‌الاسلام جاجانی با بیان اینکه اکنون جبهه‌ی فرهنگی جای جبهه‌های جنگ تحمیلی را گرفته است، خاطرنشان کرد: کداممان اکنون همانند شهدا حاضریم که بی‌صدا شهید شویم؟ شهدای ما برای پیروزی اسلام در بسیاری از عملیات‌ها بی‌صدا شهید شدند، اکنون کداممان حاضریم که برای هموار کردن راه حق شهید شده و جان نثار کنیم؟

این کارشناس مسائل مذهبی با تاکید بر اینکه اکنون جنوب تبدیل به زیارتگاه شهدا شده است، بیان کرد: زیارت شهدا ثواب دارد و این نیز به این دلیل است که زیارت جاهایی که شهدا در آن مظلومانه جان دادند به زائران درس ایثار، از خودگذشتگی و حماسه می‌دهد؛ باید با وجود خویش این اماکن مقدس را درک کنیم.

وی با تاکید بر اینکه شهادت درد دارد، متذکر شد: عاشق شهدا شدن اولین قدم ورود به مسیر ایثار و از خودگذشتگی است؛ شهادت، مرد میدان می‌خواهد باید درد فراق به جان خرید، باید مرد بود و درد زیادی را متحمل شد.

گفتنی است؛ همزمان با برگزاری آیین افتتاح کاروان راهیان نور، مراسم تشییع پیکر پاک یکی از شهدای گمنام نیز به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.
 
آلبوم تصاویر مراسم تشییع شهید گمنام و افتتاح اردوی راهیان نور

  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 951
  • تایید شده
  • در 1395/12/10
  • ساعت 8:31