برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 5 اسفند 1395
کد 3982

برای اولین بار در شمالغرب کشور؛

دوره عالی بهداشت عمومیMPH در دانشگاه علوم پزشکی تبریز افتتاح شد

برای اولین بار در شمالغرب کشور دوره عالی بهداشت عمومی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز افتتاح شد.
مدیر گروه پزشکی اجتماعی و خانواده دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفت‌وگو باروابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز،  با اعلام این مطلب گفت: دوره عالی بهداشت عمومی، دوره‌ای است که دانشجویان در حیطه¬ های پژوهشی، مدیریت بهداشت، پیشگیری و کنترل بیماریها، مدیریت سلامت، مهارت¬های ارتباطی و ... زیر نظر بهترین اساتید دانشگاه آموزش می¬بینند.
دکتر مهستی علیزاده خاطرنشان کرد: دانشجویان فارغ التحصیل رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی می‌توانند در این دوره شرکت بکنند، همچنین دانشجویان استعداد درخشان و نخبه در این رشته‌ها(دکتری حرفه‌ای) که حایز شرایط تحصیل در دو رشته همزمان هستند، نیز می‌توانند در این دوره شرکت کنند.
وی یادآور شد: این دوره برای اولین بار در شمالغرب کشور، به همت گروه پزشکی اجتماعی و خانواده دانشکده پزشکی و دانشکده بهداشت و دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه این دوره شامل 30 واحد درسی و 4 واحد پایان نامه است، گفت: هدف از برگزاری این دوره، توانمندسازی دانشجویان نخبه و استعداد درخشان است که بتوانند در حیطه سیاست‌گذاری و مدیریت سلامت دانش کافی داشته باشند.
وی یادآور شد: هدف اصلی این برنامه تربیت دانشجویان در جنبه‌های تحلیلی و مهارت های مدیریتی مورد نیاز برای ایجاد مدیران بالینی در هر دو زمینه پزشکی و سلامت عمومی است. تأکید این برنامه حل کاربردی مسائل در نظام سلامت است.
دکتر علیزاده همچنین خاطرنشان کرد: ظرفیت جذب دانشجویان در این دوره، ده نفر بوده و در دانشگاه علوم پزشکی تبریز در نیمسال دوم سال تحصیلی 96-95 این رشته برگزار شده است.

 
  • نوشته شده
  • توسط رضا محمدی نسب
  • تعداد بازدید 1221
  • تایید شده
  • در 1395/12/05
  • ساعت 7:53