برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 4 اسفند 1395
کد 3969

حضور ارزیابان اعتبار بخشی موسسه ای وزارت بهداشت دردانشگاه علوم پزشکی تبریز

ارزیابان اعتبار بخشی موسسه ای وزارت بهداشت جهت انجام ارزیابی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، دراین دانشگاه حضور یافتند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکترمحمدحسین صومی رئیس دانشگاه درابتدای جلسه افتتاحیه با اشاره قدمت دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حوزه آموزش از زمان خواجه رشیدالدین فضل اله همدانی با ایجاد نخستین دانشگاه حوزه اسلام (ربع رشیدی) همزمان با رنسانس و هفتادمین سال تاسیس دومین دانشگاه کشور درتبریز و نیز صدسالگی فارغ التحصیلان دانشکده پرستاری مامایی این شهر ، وضعیت کنونی دانشگاه را با دارا بودن نزیک به هزار نفر اعضای هیات علمی، نه هزار نفر دانشجو که 34درصد در حال گذراندن دوره های تحصیلات تکمیلی میباشند وکسب رتبه چهارم دربین دانشگاه های علوم پزشکی طی سال گذشته و رتبه های فراوان در حوزه دانشجویی فرهنگی ، بهداشتی ، المپیاد های علمی و ورزشی ، بطور خلاصه تشریح کرد.
ایشان ضمن پراهمیت شمردن نقش ارزیابی بر ارتقای کیفیت آموزش بعنوان مهمترین رسالت دانشگاه ، ابراز داشت: لذت بخش ترین زمان آموزش لحظه امتحان است و ممتحن خوب بهترین آموزش دهنده بوده و امتحان خوب گرفتن بزرگترین خدمت به آموزش است واعتباربخشی گامی مثبت در فرایند آموزش خواهد بود.
درادامه دکتراصلان آبادی معاون آموزشی دانشگاه نیز طی سخنانی اظهار داشت: تاکنون شاهد اینچنین نظم و حجم فعالیت در حوزه آموزش همانند یک ونیم سال گذشته نبوده ایم و این حاکمیت نظم و فعالیت های گسترده از ثمرات اعتبار بخشی است و میزان بهایی که به معاونین آموزشی بعنوان فیلد اصلی این امر داده شده موجب انجام مستندسازی های خوبی از کارهای انجام شده ، گردیده است.
دکتربیلان مسئول اعتباربخشی دانشگاه نیز با اشاره به حجم عظیمی از کار با 8حوزه 66 استاندارد و356 ایندکس را بسیار لذت بخش شمرده وتصریح کرد این حجم گسترده خبر از حرکت به سوی احیای مجدد جایگاه آموزش دارد.
وی افزود: اعتبار بخشی یکی از اصول دوازدگانه طرح تحول سلامت بوه و فرصتی است برای یافتن و رفع نقاط ضعف و پروسه ای است برای نهادینه سازی وساختارسازی وگذار از فرهنگ شفاهی به فرهنگ مستندکردن فعالیت ها وهمچنین تضمین ، تثبیت و نهادینه کردن مفاهیم آموزش .
درادامه جلسه  ناظ تیم ارزیابی باابراز خوشحالی از حضور در تبریز، گفت: در دنیای کنونی اعتبار بخشی عمل برمبنای فرایند علمی ترجمه می شود و برای وزارت خانه جای تبریک دارد که این مهم با کمترین انرژی و بیشترین دخالت خود دانشگاه ها درحال انجام است .وی خاطر نشان کرد : با اعتباربخشی علاوه بر انجام طرح های جزیره ای ، یک طرح کلی با نگاه سیستماتیک و با استانداردسازی فرایند ها و منابع و برون دادها صورت می گیرد.
آقای روحی ابراز امیدواری کرد: دراین مسیر بتوان از تجربیات دانشگاه معظم تبریزکه توانمندی های بسیاری دارد استفاده شود .دکترروحی خاطر نشان ساخت  : ارزیابی و بررسی فعالیت های این دانشگاه در کوتاه مدت بحق کار ساده ای نیست و سعی میشود با بررسی وضعیت موجود با آخرین مستندسازی های صورت گرفته وارائه موارد احتمالی مشاهده شده ، محاسبه و بررسی های لازم بعمل آید.
وی همچنین تصریح کرد امیدواریم این روند اعتبار بخشی بعنوان فرایندی مثبت ادامه پیدا کند و به سرانجام بهتری برسد.
گفتنی است اعضای تیم ارزیاب موسسه ای دانشگاه علوم پزشکی تبریز متشکل از آقای روحی، دکتر حیدری ، دکتر پلوان، مهندس گوران ودکتر محمدی می باشند.
 
  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 950
  • تایید شده پروین جوادی
  • در 1395/12/05
  • ساعت 10:25