برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 1 اسفند 1395
کد 3961

رییس مرکز بهداشت شهرستان تبریز:

ارائه خدمات نوين سلامت در قالب مجتمع هاي سلامت
          رییس مرکز بهداشت شهرستان تبریز راه اندازي مجتمع هاي سلامت را تغییر ساختار و توانمندسازی سیستم ارائه خدمات بهداشتي عنوان كرد.
         به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان تبریز، دکتر خسروشاهی در خصوص تغییر ساختار بهداشتی در قالب مجتمع هاي سلامت گفت: برای حفظ دستاوردهای گذشته و بهبود آن ها به دلیل تغییر سیمای بیماری در دنیا از بیماری های واگیر به غیرواگیر و آسیب های اجتماعی، باید سیستم بهداشتي توانمند و پاسخگو می شد.
          خسروشاهي گفت : برای هر 12500 نفر جمعیت یک پایگاه سلامت و برای هر 20 تا 50 هزار نفر نیز یک مرکز جامع سلامت تاسیس شد که در آنها کارشناس مراقب سلامت، کارشناس تغذیه، کارشناس روان، دندانپزشک، ماما و پزشک ارائه خدمت می کنند. در ساختار جدید در شهرستان تبريز 20 مجتمع سلامت و 86  مركز سلامت ايجاد شد و كل جمعيت تبريز را مخصوصا 100 در صد حاشيه نشينهاي تبريز زير پوشش خدمات مراقبتي قرار گرفت . در اين ساختار  جديد تعداد 600 نفرکارشناس مراقب سلامت ،کارشناس تغذیه و کارشناس روان به شكل خريد راهبردي خدمت به كار گرفته شدند.
         رئيس مركز بهداشت تبريز گفت: ارائه خدمات نوين سلامت در قالب مجتمع هاي سلامت براي اولين بار در تبريز اجرا شد و با تاييد وزارتي بعنوان مناسبترين طرح ارائه خدمات بهداشتي در سطح كشور اعلام شد و اجراي آن جزو توفيقات طرح تحول سلامت دولت يازدهم مي باشد كه همين اتفاق در حال حاضر در بيلبوردهاي شهري جهت اطلاع رساني عمومي در حال اكران است.
         وی ادامه داد : در طرح بيلبوردهاي شهري « ارائه خدمات نوين سلامت در قالب مجتمع هاي سلامت » خدمات قابل ارائه ذكر شده و همچنين پزشك پنج ستاره مطرح شده است كه از نظر سازمان جهانی بهداشت در معیارهای یک پزشک خانواده خوب (پزشك 5 ستاره ) علاوه بر مهارت علمی و درمانی ، فاکتورهای مدیریتی و اجتماعی نیز لحاظ شده است که این قضیه به دلیل نوع شغل خاص پزشکان و سر و کار داشتن آنها با سطوح مختلف مشکلات فردی و اجتماعی است.
         وی در پايان از مردم فهيم تبريز خواست که با حوصله بيشتر در مراكز سلامت حاضر شده و با كارشناسان همكاري نمايند و در تشكيل پرونده هاي سلامت خانوار پيشقدم باشند.
 
  • نوشته شده
  • توسط بهزاد محمدعلیزاده
  • تعداد بازدید 1992
  • تایید شده
  • در 1395/12/01
  • ساعت 10:59