برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 23 بهمن 1395
کد 3913

معاون بهداشت وزیر:

هیچ ماموری از وزارت بهداشت برای خونگیری به در خانه مردم مراجعه نمی‌کند

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت


  معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هیچ ماموری از وزارت بهداشت برای خونگیری به در خانه مردم مراجعه نمی‌کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت به نقل از ایرنا دکتر علی اکبر سیاری افزود: وزارت بهداشت در هیچ نقطه‌ای از کشور، برنامه‌ای برای خونگیری از مردم با مراجعه به در خانه‌ها ندارد و اگر افرادی با این عنوان یا هر عنوان دیگری مانند تست قند خون به در خانه مردم مراجعه کنند، از طرف وزارت بهداشت نیستند.
وی گفت: برنامه وزارت بهداشت این است که از مردم می‌خواهیم، به واحدهای بهداشتی سراسر کشور مانند خانه‌های بهداشت یا مراکز بهداشتی در روستاها یا مراکز بهداشتی و مراکز و پایگاه‌های سلامت در شهرها و حاشیه شهرها مراجعه کنند و از نظر ریسک بیماری‌های غیر واگیر مورد سنجش قرار گیرند.
سیاری افزود: در این برنامه برای همه مردم پرونده الکترونیک سلامت تشکیل می‌شود و میزان خطر بیماری‌های غیر واگیر مانند بیماری‌های قلبی- عروقی،‌ سرطان، سکته، فشار خون، دیابت و چاقی در افراد سنجیده می‌شود و از نظر ریسک و خطر بیماری افراد یکی از سه کارت سبز، زرد یا قرمز دریافت می‌کنند.
وی گفت: حدود 90 درصد مردم در این برنامه کارت سبز دریافت می‌کنند و البته آموزش‌های سلامت به آنها ارائه می‌شود، پنج درصد کارت زرد یا نارنجی می‌گیرند و حدود پنج درصد نیز کارت قرمز می‌گیرند که نشانه خطر بالای بیماری غیر واگیر در آنهاست و باید دارو مصرف کنند یا تحت درمان قرار گیرند.
معاون وزیر بهداشت افزود: افرادی که به مراکز بهداشتی و درمانی وزارت بهداشت برای تشکیل پرونده الکترونیک سلامت مراجعه می‌کنند، در صورتی که نیاز باشد برای انجام آزمایش‌های تشخیصی به آزمایشگاه ارجاع می‌شوند یا در مرکز بهداشتی برای آنان آزمایش تشخیصی انجام می‌شود.
وی ادامه داد: تاکنون برای بیش از 50 میلیون نفر پرونده الکترونیک سلامت تشکیل شده است و تا نیمه سال آ‌ینده این پرونده برای همه ایرانیان تشکیل می‌شود.


 
 
  • نوشته شده
  • توسط بهزاد محمدعلیزاده
  • تعداد بازدید 1022
  • تایید شده
  • در 1395/11/23
  • ساعت 14:14