برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 21 بهمن 1395
کد 3888

دکتر سید محسن فاطمی استاد روانشناسی دانشگاه هاروارد: -

امتزاج روانشناسی مثبت گرا با هنر، تفسیر زیباشناسانه هنر را وارد زندگی انسان ها می کند


استاد روانشناسی هاروارد معتقد است؛ امتزاج روانشناسی مثبت گرا با هنر دید زیباشناسانه ای به انسان می بخشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر سید محسن فاطمی در مراسم اختتامیه هفته فرهنگی کانون های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تالار شهید شایانمهراظهار کرد: یکی از محورهای مهم روانشناسی مثبت گرا تاکید بر این نکته است که اگر در حوزه های سلامت روانی انسان، می توان از کژی ها و بیماری ها صحبت کرد، می توان از زیبایی های بشری نیز همچون مهر، محبت، رحمت و غیره نیز سخن گفت.
وی ادامه داد: روانشناسی مثبت گرا از افق مثبتی نسبت به انسان ها و با تاکید بر فضیلت ها سخن می گوید، اگر هنرمندان با تاسی از روانشناسی مثبت گرا به تبیین عاطفه و احساسات بشری بپردازند، زندگی مطلوبتری برای انسان ها با ارمغان می اورند.
وی همچنین گفت: یکی از مهمترین آثار امتزاج روانشناسی مثبت گرا با هنر، تولید و آفرینش پدیده حضور است، وقتی هنرمندانه به جهان نگاه کنیم این نگاه مبتنی بر حضور و پویایی لحظه هاست.
وی با بیان اینکه انسان هایی که در روزمره گی و غفلت به سر می برند از عهده تفسیرهای هنرمندانه بر نمی آیند، گفت: فهم زیبایی متضمن حضور و زیبا  زندگی کردن است.
استاد دانشگاه هاروارد یادآور شد: دلیل خستگی آدمها از خود و یا محیط زندگی به دلیل عدم پرورش زیبا نگاه کردن در یک شخص است که به یکنواختی زندگی منجر می شود.
 
آلبوم تصاویردکتر سید محسن فاطمی استاد روانشناسی دانشگاه هاروارد: -

6
6
5
5
4
4
3
3
2
2
1
1
  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 3089
  • تایید شده
  • در 1395/11/21
  • ساعت 9:3