برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 17 بهمن 1395
کد 3842

واکنش رئیس مرکز مدیریت حوادث آذربایجان‌شرقی نسبت به انتشار فیلم فوتی‌ها در سانحه رانندگی

انتشار فیلم و عکس از قربانیان سوانح رانندگی تجاوز به حریم خصوصی در بدترین شرایط زندگی افراد است.

به گزارش روابط عمومی مرکز فوریتهای پزشکی استان

 
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی نسبت به انتشار فیلم فوتی‌های سانحه رانندگی جاده تبریز - تهران گفت: انتشار فیلم و عکس از قربانیان سوانح رانندگی تجاوز به حریم خصوصی در بدترین شرایط زندگی افراد است.
روزبه رجائی غفوری در گفت‌وگو با ایسنا منطقه آذربایجان‌شرقی با اشاره به فیلم تصادف جاده تبریز - تهران که چند روزی است در فضای مجازی دست به دست می‌شود ، بیان کرد: اگر این فیلم یا هر فیلم دیگری به دست نزدیکان قربانیان حادثه برسد مسلماً اثرات روحی روانی بدی برجای خواهد گذاشت.
وی ادامه داد: در این فیلم یک دقیقه‌ای همه مقصر شدند به غیر از آن کسی که این فیلم را از قربانیان تصادف تهیه و با صدای موسیقی درفضای مجازی پخش کرد و باعث آزردگی خاطر هموطنان شد.
رجائی خطاب به شخصی که این فیلم را در فضای مجازی منتشر کرده است، بیان کرد: با انتشار این فیلم همه را به باد انتقاد گرفته است، حال آنکه انتقاد اصلی به خود این شهروند وارد است چرا که وقتی پیش از همه در صحنه حاضر شده است، به جای تماس با اورژانس و پلیس راه، به حریم خصوصی افراد آن‌ هم درشرایط نامناسب تجاوز کرده و فیلم آن را در فضای مجازی انتشار داده است. رجائی گفت: تهیه و انتشار این فیلم ها در فضای مجازی بغیر از تشویش اذهان عمومی و ناراحتی مردم تاثیری ندارد و البته از طریق مراجع مربوطه قابل پیگیری است.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان خطاب به شهروندان حاضر در صحنه سوانح رانندگی با بیان اینکه سوانح رانندگی جای عکس گرفتن و فیلمبرداری و تهیه آرشیو شخصی نیست، بیان کرد: بهتر است فقط با نیروهای امدادی تماس گرفته و مسیر را برای خودروهای امدادی بازنگه دارند و صرفا زمانی می توانند به مصدومان سوانح رانندگی کمک کنند که تخصصی در این مورد داشته باشند.
براساس این گزارش،  سانحه غمبار برخورد کامیون با پیکان در ساعت 10:58 صبح نهم بهمن در محور تبریز - تهران، حوالی قره چمن از طرف پلیس راه به اورژانس بستان آباد اعلام شده بود و در مدت زمان 12 دقیقه در جاده برفی و کولاکی دو دستگاه آمبولانس اورژانس در صحنه حاضرشدند؛ اما شدت برخورد پیکان و کامیون به حدی بود که هرسه سرنشین پیکان در دم جان باخته بودند.
 
  • نوشته شده
  • توسط بهزاد محمدعلیزاده
  • تعداد بازدید 1326
  • تایید شده
  • در 1395/11/17
  • ساعت 13:8