برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 10 بهمن 1395
کد 3796

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان:

استفاده از پتانسیل هم اندیشی نخبگان، فرهنگ سازی در خصوص سیاست‌های افزایش جمعیت را تسهیل می‌کند


رئیس بسیج جامعه پزشکی استان اظهار کرد: توجه و استفاده از پتانسیل قشر نخبگان مقوله فرهنگ‌سازی در خصوص سیاست‌های افزایش جمعیت را تسهیل می‌کند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر محمد ایرجیان در همایش تبیین اهمیت و ضرورت افزایش جمعیت گفت: آمارهای رشد جمعیت نشان می‌دهد، جمعیت ایران اسلامی در دهه‌های اخیر رو به کاهش گذاشته و این مهم مورد توجه رهبر معظم انقلاب قرار گرفته و منجر به تدوین و ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت شد.
وی اضافه کرد: در پاره‌ای مواقع هنگامی‌که سخن از افزایش جمعیت در محیط های آکادمیک مطرح می‌شود بازتاب های منفی پیدا می‌کند، این مسئله به دلیل تمایز دیدگاه‎های استراتژیک و دیدگاه‌های مبتنی بر رویدادهای کوتاه مدت در جامعه ما است.
وی با بیان اینکه اروپای آینده ساختار جمعیتی پیر خواهد داشت، گفت: تحلیل نتایج سرشماری نشان می‌دهد در کشور ما نیز در صورتی که سیاست‌های جمعیتی ابلاغ شده به درستی اجرا نشود با جامعه‌ای پیر در دهه‌های آینده روبرو خواهیم بود، نرخ رشد جمعیتی کاهش یافته و تدوام آن از منظر استراتژیک بحرانی که اروپا با آن درگیر خواهد بود، را بر سر ما نیز می‌آورد.
دکتر ایرجیان پاسخگویی به نیاز طیف جمعیتی جوان را یکی از بزرگترین چالش‌های کشور دانست و افزود: در صورت توجه مسئولان و خانواده ها شاید بتوان با توجه به مشکلات فعلی، با تامین رفاه خانواده‎ها و کمک به اشتغال جوانان، نقش اساسی در افزایش تولید فرزند در خانواده‌های ایرانی ایفا کرد.
وی ادامه داد: با نظر در فرمایشان رهبر معظم انقلاب متوجه می شویم، که با توجه به روند پیر شدن جامعه، می‌توان گفت ایشان معتقدند ایران به طور طبیعی و جغرافیایی ظرفیت پذیرش جمعبت زیاد را دارند.
وی خاطرنشان کرد:  سیاست کنترل جمعیت می بایست از دهه هفتاد بازنگری می شد.جوانان یکی از سرمایه های کشور است مهمترین راهکار کنونی فرهنگ سازی و ارائه الگوهای فرهنگی است، باید ابعاد و علل مختلف کاهش جمعیت به شکل منطقی در نظر گرفته شود.
وی در پایان متذکر شد: توجه به قشر نخبگان مقوله فرهنگ سازی در خصوص افزایش جمعیت را تسهیل می‎کند.
گفتنی است، همایش تبیین اهمیت و ضرورت افزایش جمعیت به همت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز و بسیج جامعه پزشکی استان در تالار شایانمهر دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.
 
آلبوم تصاویر همایش تبیین ضرورت افزایش جمعیت

  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 1139
  • تایید شده
  • در 1395/11/10
  • ساعت 14:30