برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 10 بهمن 1395
کد 3795

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

جمعیت جوان جوامع انسانی، محور توسعه پایدار است

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: جمعیت جوان جوامع انسانی، محور توسعه پایدار است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر طاهر اقدم در همایش تبیین اهمیت و ضرورت افزایش جمعیت خاطرنشان کرد: امنیت کنونی جامعه مدیون خون شهیدانی است که در دامان زنان پاک تربیت یافته‎اند.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب سیاست‌های جمعیتی کشور را ابلاغ فرمودند لذا وظیفه ما مدیران اجرایی است که به آنها جامه عمل بپوشانیم.
وی با بیان اینکه جمعیت جوان، محور توسعه همه جوامع انسانی است، خاطرنشان کرد: هرم جمعیتی ما به سمت پیر شدن پیش رفته است و این نگران کننده است.
دکتر طاهراقدم خاطرنشان کرد: جامعه‌ای پویاتر، باید افراد جوان تر داشته باشد، نظر به فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب، حمایت از جوانان باید در تمامی ابعاد زندگی آنها از تحصیل و کسب شغل گرفته تا ازدواج آنها صورت بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: یک زمانی در خانواده‌ها، تعداد فرزند بیشتری نسبت به جامعه کنونی بود، زمانی‌که یکی از والدین به سن پیری می‌رسیدند فرزندان از آنها مراقبت می‌کردند؛ ولی در حال حاضر اکثر خانواده‌ها یک فرزند داشته و والدین در سن پیری به آسایشگاه‌های سالمندان سپرده می‌شوند.
وی با اشاره به تاثیرات فیلم های هالیوودی و شبکه های غربی گفت: افزایش طلاق در جامعه یک زنگ هشدار است؛ متاسفانه شبکه‌های غربی و ماهواره‌ای سبک زندگی ای را ترویج می‌کنند که با داشته‌های فرهنگی ما در تناقض است، در این برنامه‌ها سعی بر این است که چهره ی طلاق عادی جلوه داده شود، طلاق نیز یکی از دلایل کاهش جمعیت در جوامع است.
گفتنی است: همایش تبیین اهمیت و ضرورت افزایش جمعیت به همت معاونت بهداشت دانشگاه و بسیج جامعه پزشکی استان در تالار شهید شایانمهر دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.
 
آلبوم تصاویر همایش تبیین ضرورت افزایش جمعیت

  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 959
  • تایید شده
  • در 1395/11/10
  • ساعت 14:24