برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 6 بهمن 1395
کد 3780

برگزاری نشست معاونین غذا و دارو و مدیران قطب شمال غرب کشور در تبریز

برگزاری نشست معاونین غذا و دارو و مدیران قطب شمال غرب کشور در تبریز


نشست معاونین غذا و دارو و مدیران قطب شمال غرب کشور در مرکز کشوری مدیریت سلامت  NPMC  دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شده و حاضران به بحث و گفت‌وگو پرداختند و در پایان نیز کارگروه‌های ویژه در راستای بررسی دستور جلسه شکل گرفت، این نشست به مدت دو روز برگزارخواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، محبوب نعمتی، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز  در این نشست با اشاره به اینکه نشست معاونین غذا و دارو و مدیران قطب شمال غرب کشور سومین جلسه‌ی خود را در تبریز برگزار می‌کند، اظهار کرد: دو جلسه ابتدایی آن به ترتیب در شهرهای ارومیه و اردبیل برگزار شده بود و مصوبات خیلی خوبی را نیز در پی داشت؛ سومین نشست قطب نیز در تبریز به مدت دو روز برگزار می‌شود.
وی در خصوص حادثه‌ی اخیر اتش سوزی ساختمان پلاسکو نیز بیان کرد: اخیرا حادثه پلاسکو قلب تمامی ملت ایران را به درد آورد و منجر به شهادت عده‌ای از ارزشمندترین و فداکارتیرن افراد شد؛ جا دارد که مراتب تسلیت خود را بیان کرده و این حادثه را برای خود تلنگری جدی بدانیم.
دکتر نعمتی با تاکید بر اینکه همه ما باید از حادثه‌ی پلاسکو درس عبرت بگیریم، خاطرنشان کرد: تمامی افراد جامعه در بخش‌های مختلف، مسئولیتی را بر دوش دارند، از این رو با تلاش و مجاهدت و طلب مساعدت از خداوند متعال باید  تلاش بسیاری را به کار بندیم تا مشکلی در حوزه‌ی فعالیت ما پیش نیاید و همواره نیز باید با انجام اقدامات صحیح از بروز حوادث و ناهنجاری‌ها جلوگیری کنیم.
وی در خصوص سومین نشست معاونین غذا و دارو و مدیران قطب شمال غرب کشور، یادآور شد: نشست امروز نیز مطابق نشست های قبلی مقرر است که یک‌سری دستور جلساتی را که از دانشگاه‌های شمال غرب دریافت شده در چهار حوزه‌ی "دارو وغذا، آزمایشگاه و تجهیزات پزشکی" آماده نماییم و در کارگروه های متشکله مورد بررسی قرار دهیم.
وی در این خصوص ادامه داد: پیشنهادات و مصوباتی که در نتیجه‌ی بررسی دستورجلسات به دست می آید نیز در این نشست دو روزه ارائه شده و سپس بر حسب توافق تعدادی از این دستور جلسات جهت ارائه به سازمان غذا و دارو آماده می‌شود.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص حوزه‌ی اختیارت و قدرت تصمیم گیری و مصوبات قطب‌ها نیز بیان کرد: تا جایی که بنده پیگیری بودم سازمان غذا و دارو بر این اعتقاد است که اختیارات قطب‌ها کم نبوده و می‌توانند مسائل و مشکلاتی را که در حوزه‌های چهارگانه‌ی خود دارند، در این جلسات مطرح کرده و برای آن راه حل ارائه داده و حتی آن را در قطب خودشان قابل اجرایی کنند.
وی در این راستا ادامه داد: چنانچه اگر پیشنهادی نیز در این جلسات مطرح شود، قطب‌ها می‌توانند آن را به سازمان غذا و دارو ارجاع دهند تا این سازمان پیشنهاد مذکور را در برنامه‌هایش گنجانده و حتی اگر لازم باشد به صورت کشوری اجرایی کنند.
وی در خصوص دیگر محورهای این نشست دو روزه نیز تاکید کرد: طی این نشست، تفاهم نامه‌ای نیز بین سازمان غذا و دارو و همچنین دانشگاه‌های شمال‍غرب کشور امضا شده و در حقیقت تلاش خواهیم کرد که انتظارات خود از سازمان و روسای دانشگاه‌ها را در این تفاهم نامه مطرح کنیم.
دکتر نعمتی در خصوص نشست معاونین غذا و داور در چهارم اسفند ماه نیز تشریح کرد: این نشست نیز در تهران برگزار شده و با توجه به زحماتی که وزارت بهداشت در طول این چهار سال در حوزه‌ی غذا و دارو متحمل شده مقرر است که گزارشی از عملکرد دانشگاه‌ها و قطب‌ها در این نشست ارائه شود.
وی در این خصوص اضافه کرد: در این راستا ما نیز به همکاران اطلاع دادیم تا گزارشی از عملکرد دانشگاه‌هایشان را برای ما ارسال کنند تا جمع بندی شده و به عنوان گزارش عملکرد قطب به دانشگاه علوم پزشکی تهران ارسال شود، این گزارش‌ها در نهایت نیز به شکل کتاب چاپ خواهند شد، از این رو تمامی اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌شود حائز اهمیت بوده و به طور مستند منتشر خواهد شد.
 
آلبوم تصاویربرگزاری نشست معاونین غذا و دارو و مدیران قطب شمال غرب کشور در تبریز

2
2
1
1
  • نوشته شده
  • توسط آمنه سلیمی
  • تعداد بازدید 982
  • تایید شده
  • در 1395/11/06
  • ساعت 13:53