برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 9 دي 1395
کد 3686

دکتر حسین نامدار، دبیر علمی کنفرانس قوانین و حقوق حرفه پزشکی:

افزایش میزان اطلاعات حقوق و قوانین برای کادر درمانی استان، از جمله اهداف این کنفرانس به شمار می‌رود

کنفرانس یک روزه قوانین و حقوق حرفه‌ پزشکی صبح امروز (پنج شنبه) در تالار شهید شایانمهر علوم پزشکی تبریز برگزار شد.
به گزارش  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، کنفرانس یک روزه قوانین و حقوق حرفه‌ای جامعه پزشکی با حضور پزشکان و کادر درمانی و هم چنین فعالان قضائی و حقوق پزشکی تهران در زمینه‌های حقوقی، اخلاق پزشکی، اخلاق آموزشی، رفع مسئولیت و... صبح امروز (پنج شنبه) در تالار شهید شایانمهر علوم پزشکی تبریز برگزار شد.

دبیر علمی کنفرانس قوانین و حقوق حرفه‌ای جامعه پزشکی در حاشیه این کنفرانس گفت: لازم است کادرهای درمان از جمله پزشکان متخصص در خصوص قوانین و حقوق جامعه پزشکی اطلاعات لازم را به‌دست آورند.

دکتر حسین نامدار با بیان اینکه افزایش میزان اطلاعات حقوقی کادر درمانی استان، از جمله اهداف این کنفرانس به شمار می‌رود، اظهار کرد: با توجه به استقلال و استقرار قوانین جهانی در تمامی زمینه‌ها، لازم است کادرهای درمان از جمله پزشکان متخصص در خصوص قوانین و حقوق جامعه پزشکی اطلاعات لازم را به‌دست آورند.

وی افزود: با توجه به کمبود اطلاعات حقوقی پزشکان در دوران تحصیل، باعث می‌شود تا در زمان بروز حادثه‌ای که هیچ‌گونه نیتی در کار نبوده، گرفتاری یک نفر یا یک کادر پزشکی را به دنبال داشته باشد و این کنفرانس تنها برای افزایش میزان سطح علمی درزمینه‌ی قوانین و حقوق پزشکان برگزار می‌شود.

دبیر علمی کنفرانس با اشاره به بخش‌های برگزاری در این کنفرانس، تأکید کرد: برای جلوگیری از ایجاد مشکل برای کادر پزشکی اعم از جراح، دکتر، پرستار و... بخش‌های مهمی از جمله براعت، قوانین، گواهی فوت و... در این برنامه تدوین و اجرا می‌شود که خوشبختانه با استقبال خوب پزشکان و کادر درمان منطقه شمال غرب کشور همراه شده است.

نامدار با تأکید بر آگاه‌سازی کادر درمانی در سطح استان خاطرنشان کرد: کمبود آگاهی در زمان بروز حادثه، باعث گرفتاری و ایجاد خطر برای کادر پزشکی می‌شود که اتخاذ تصمیم نادرست در این فعالیت می‌تواند برای پزشک خاطی زیان‌بار باشد.

 
  • نوشته شده
  • توسط رضا محمدی نسب
  • تعداد بازدید 1107
  • تایید شده
  • در 1395/10/09
  • ساعت 13:9