برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 7 دي 1395
کد 3681

رئیس سازمان بسیج جامعه ی پزشکی آذربایجان شرقی گفت:

10هزار نفر در تبریز فرم اهدای اعضا پر کرده‌اند

دکتر محمد ایرجیان رئیس سازمان بسیج جامعه ی پزشکی آذربایجان شرقی در اولین یادواره‌ی گرامیداشت 40 احیاگر سلامت اظهار کرد: اگر شاهد پیشرفت در عرصه‌ی اهدای عضو در استان هستیم، همگی این تلاش‌ها را مدیون فعالیت‌های تیم‌های بسیج جامعه‌ی پزشکی مستقر در بخش‌های مختلف استان هستیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، دکتر محمد ایرجیان رئیس سازمان بسیج جامعه ی پزشکی آذربایجان شرقی  در اولین یادواره‌ی گرامیداشت 40 احیاگر سلامت ، تجلیل از مقام شامخ شهدای مدافع حرم و بزرگداشت 9 دی روز بصیرت در تبریز اظهار کرد: اگر شاهد پیشرفت در عرصه‌ی اهدای عضو در استان هستیم، همگی این تلاش‌ها را مدیون فعالیت‌های تیم‌های بسیج جامعه‌ی پزشکی مستقر در بخش‌های مختلف استان هستیم.
وی افزود: فعالیت حامیان سلامت و این تیم در سرما و گرما و شرایط‌ مختلف در راستای فرهنگ‌سازی و فضا‌سازی برای اهدای عضو، باعث رو آوردن مردم بصیر و آگاه استان به پر کردن فرم‌های اهدای عضو شد.
وی با بیان اینکه فعالیت ابتکاری فرهنگ‌سازی به منظور اهدای عضو، برای اولین بار در آذربایجان‌شرقی شروع شده است، گفت: این حرکت از استان ما شروع شده و امید است تا به سمت کشوری شدن پیش برود.
دکترایرجیان با اشاره به روز بصیرت، گفت: نبوغ سیاسی و اجتماعی مردم کشور و به خصوص مردم آذربایجان‌شرقی، سبب شکست اهریمنان در فتنه‌ی 88 شد و مردم تبریز همواره در برانداختن فتنه‌ها پیشقدم بوده‌اند.
وی عنوان کرد: بعد از انتخابات ریاست جمهوری در سال 88 برخی شروع به تردیدافکنی در کار مسئولان و شورای نگهبان کردند و سعی در تفرقه‌اندازی میان مردم داشتند.
وی خاطرنشان کرد: مردم ما همواره در چنین صحنه‌هایی پشتیبانی خود را اعلام کرده و داغ ننگی بر پیشانی فتنه گران گذاشته‌اند.
حجه الاسلام والمسلمین دکتر خیری مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این یادواره با اشاره به هفته‌ی بصیرت گفت: حماسه‌ی 9 دی، حماسه‌‌ی بزرگی برای انقلاب اسلامی است و باید در ارزیابی‌هایمان این نکته را مورد توجه قرار دهیم که چقدر حامی ولایت بوده‌ایم و ملاک صرفا ظواهر نیست.
وی با بیان اینکه اهدای عضو امری بسیار پسندیده است، گفت: اگر اهداکنندگان عضو یک بخش از بدن خود را هدیه کرده‌اند، شهدا همه‌ی اعضای خود را با تمام وجود به اسلام هدیه کرده‌اند و بسیار بجا ست که این دو گروه در یک روز گرامی داشته شده‌اند.
گفتنی است 27: هزار نفر در صف پیوند هستند و روزانه هفت الی 11 نفر از بیماران منتظر پیوند جان خود را از دست می‌دهند و همچنین پنج الی هشت هزار نفر در کشور با مرگ مغزی جان خود را از دست می‌دهند و هر مرگ مغزی می‌تواند یک الی هشت نفر را از مرگ حتمی نجات دهد.
شایان ذکر است، اولین یادواره‌ی گرامیداشت 40 احیاگر سلامت آذربایجان‌شرقی و تجلیل از مقام شامخ شهدای مدافع حرم و گرامیداشت روز بصیرت در آمفی تئاتر مصلای تبریز و به همت بسیج جامعه‌ی پزشکی استان برگزار شد.

 
آلبوم تصاویر10هزار نفر در تبریز فرم اهدای اعضا پر کرده‌اند

5
5
4
4
3
3
2
2
1
1
  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 1514
  • تایید شده
  • در 1395/10/07
  • ساعت 13:49