برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 7 دي 1395
کد 3679

برگزاری جلسه هم اندیشی مسئولین کمیته مدیریت خطر وبلایا بیمارستانهای تبریز

.

جلسه  هم اندیشی مسئولین  کمیته مدیریت خطر وبلایا بیمارستانهای تبریز با حضور مسئولین کمیته در EOC (مرکزهدایت عملیات بحران)تشکیل یافت.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای پزشکی استان آذربایجان شرقی ، فرامرزدلفرح کارشناس مسئول EOCپس از تحویل بسته آموزشی در قالبCDدر مورد محتویات آن شامل تریاژ،برنامه ملی پاسخ نطامت سلامت در فوریت و بلایا(EOP)، وبرنامه ملی آمادگی بیمارستانی در حوادث(HICS)مطالبی را ارائه نمود.
در ادامه مسئولین کمیته ها  از عملکرد مراکز خود در خصوص ایمنی سازه ای و غیر سازه ای و عملکردی توضیحات اجمالی بیان کردندو برنامه های  آتی کمیته ها ی مدیریت خطر و بلایا را تشریح نمودند.
وحیدشادی نیا کارشناس EOCدانشگاه در خصوص انجام مانورهای (حضور-دورمیزی-عملیاتی)توضیح داد و افزود:متاسفانه در بیمارستانها به انجام مانورها که تضمین کننده آمادگی در بحرانها هستند نگرش علمی وجود ندارد و بصورت کلی اجرا میشود وبرای مفید بودن و افزایش کارایی سیستمها باید مانورهای با مقیاس کوچک مثل سناریو قطع آب ، برق، تخلیه یک بخش ،ویا یک فراخوانی ساده اعضای چارت بحران در دستور کار قرار گیرد ودر نهایت ،اجرای این سناریوهای کوچک زمینه را برای مانور در مقیاس بزرگ بصورت عملیاتی مهیا کنند.
وی در ادامه بر ضرورت توجه مضاعف کمیته های مدیریت خطر وبلایا بر ایمنی غیر سازه ای و عملکردی تاکید کردو افزود:طبق آخرین آمار ارائه شده سازمانهای بین المللی  حدود70درصد مرگ ومیر ها ومعلولیت ها در حوادث مربوط به بحث غیر سازه ای و عملکردی و حدود30درصدمربوط به ایمنی سازه ای است.
 
  • نوشته شده
  • توسط بهزاد محمدعلیزاده
  • تعداد بازدید 1140
  • تایید شده
  • در 1395/10/07
  • ساعت 11:12