برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 30 آذر 1395
کد 3660

مدیر توسعه فناوری دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

حمایت از ایده‌های فناورانه در راستای سیاستگذاری و هدایت دفتر توسعه فناوری دانشگاه‌ است

مدیر توسعه فناوری دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: مرکز توسعه فناوری سلامت دانشگاه با هدف حمایت و توسعه ایده های فناورانه با رویکرد تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی و بسترسازی جهت توسعه فناوری‌های حوزه سلامت فعالیت‌ می‌کند.

 دکتر اکبر غلام‌پور در حاشیه برگزاری همایش روز فناوری در دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی تبریز در زمینه فناوری و تجاری سازی و کاربردی کردن تحقیقات، جزو دانشگاه‌های برتر کشور است.
وی خاطرنشان کرد: برای نیل به این هدف مسئولیت سیاستگزاری، برنامه ریزی و هدایت تحقیقات و فناوری در حوزۀ تحقیقات کاربردی و فناوریهای سلامت بر عهده مرکز توسعه فناوری سلامت می‌باشد.
وی با اشاره به برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری در دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: از حدود دو سال پیش این هفته در این دانشگاه گرامی داشته می‌شود، در این هفته نگاه جدید و فناورانه‌ای نسبت به کارهای تحقیقاتی و پژوهشی اساتید و دانشجویان این دانشگاه مبذول داشته می‌شود.
دکتر غلام پور با اشاره به اقدامات دفتر توسعه فناوری دانشگاه گفت: در قالب طرح‌های فناورانه، محققین و پژوهشگران و دانشجویان را در زمینه ثبت اختراع، تجاری سازی ایده‌ها یاری می‌کنیم، همچنین پیش‌خرید محصولات فناورانه و معرفی به مراکز رشد نیز از دیگر اقدامات دفتر توسعه فناوری دانشگاه می‌باشد.
وی یادآور شد: همایش روز فناوری و کارگاه ترجمان دانش از جمله برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری در دانشگاه علوم پزشکی تبریز بوده که مخاطبین آنها، اساتید، دانشجویان و معاونین آموزشی دانشکده‌های دانشگاه است.
  • نوشته شده
  • توسط رضا محمدی نسب
  • تعداد بازدید 1166
  • تایید شده
  • در 1395/09/30
  • ساعت 13:27