برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 29 آذر 1395
کد 3655

گزارش برگزاری اولین همایش دانشجویی متاآنالیز توسط مرکز توسعه و هماهنگی پژوهش RDCC

مرکز توسعه و هماهنگی پژوهش دانشگاه علوم پزشکی تبریز(RDCC)، به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش، اولین همایش دانشجویی متاآنالیز را تحت عنوان "متاآنالیز در پژوهش" با هدف بسترسازی ایده های نوین و ترویج مطالعات مرور نظام مند و متاآنالیز، طی هفته پژوهش (20 الی 25 آذرماه 1395)، به مدت 6 روز در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار نمود.


center

این همایش دربرگیرنده ی سه بخش کارگاه ها،وبینار و سمینار بود.

برگزاری کارگاه ها از شنبه بیستم آذرماه همزمان با شروع هفته پژوهش آغاز گردید و تا روز چهارشنبه بیست و چهار آذرماه ادامه داشت.

از آنجایی که یادگیری و آشنایی با روش های نوین انجام مطالعات به ویژه مطالعات مرور نظام مند و متاآنالیز، در بین دانشجویان به ویژه دانشجویان علوم پزشکی، از اهمیت ویژه ای برخوردار است، کارگاه هایی تحت عنوان "جست و جوی پیشرفته جهت انجام مطالعات مرور نظام مند"،"مرور نظام مند"،"متاآنالیز" و "پروپوزال نویسی ویژه مطالعات مرور نظام مند و متاآنالیز" برای تحقق هر چه بیشتر این هدف، برگزار شد.

شایان ذکر است در این همایش - برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی تبریز - فرصت تعامل با اساتید خارجی از کشورهایی همچون هلند،دانمارک،کانادا و آمریکا از طریق وبینار و در قالب ویدئو کنفراس هایی به شکل سخنرانی و پرسش و پاسخ برای دانشجویان و شرکت کننده ها فراهم گردید که بعد از ظهر روز چهارشنبه 24 آذر ماه ، با حضور و استقبال کم نظیر شرکت کننده ها و دانشجویان عزیز درتالار شایانمهر دانشکده ی پزشکی برگزار گردید. در این وبینار پروفسور پاول فلمینگ هویلند-کارلسن از دانمارک، پروفسور شیفته عابدیان از هلند، دکترمحمدرضا عبداللهی از هلند، پروفسور امیر آذرپژوه از کانادا و دکتر کامیار قابیلی از امریکا سخنرانی و به سوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند.

 

 

همچنین برنامه­ی سمینار، روز پنجشنبه25 آذر 95  از ساعت 8 صبح الی 6 عصر، با حضور اساتید مطرح در زمینه متاآنالیز، برگزار شد. در این سمینار به مباحثی از جمله اهمیت مطالعات متاآنالیز و استفاده ی کاربردی از آنها (با سخنرانی دکتر عبدالحسن کاظمی)، اصول و مبانی کلی متاآنالیز (با حضور دکتر عبدالحسن کاظمی، دکتر مرتضی قوجازاده، دکتر پروین سربخش و دکتر سعید دستگیری)،چالش ها و مشکلات و راهکارهای انجام مطالعات مرور نظام مند و متاآنالیز (با حضور دکتر صابر اعظمی، دکتر حمیدرضا کریمی ساری، دکتر رضا پیری و دکتر محمد نقوی بهزاد)،آسیب شناسی مرور نظام مند و متاآنالیز (با سخنرانی دکتر همایون صادقی بازرگانی) و کاربست نتایج مطالعات مرور نظام مند و متاآنالیز (با حضور دکتر وحیده زارع، دکتر سکینه حاج ابراهیمی، دکتر
محمدسعید رضایی زواره و دکترمرتضی قوجازاده) در قالب سخنرانی ها و پنل هاپرداخته شد.

 

لازم به ذکر است حضور دکتر حمیدرضا کریمی ساری، مدیر بخش محققین جوان شبکه هپاتیت ایران و دکتر محمدسعید رضایی زواره، دبیر شبکه هپاتیت ایران و تدریس کارگاه های روش شناسی و تفسیر نتایج متاآنالیز توسط این عزیزان، از نکات قوت و قابل توجه این سمینار به شمار می رفت.

 

 

 در ادامه،دکتر مرتضی قوجازاده، رئیس مرکز توسعه و هماهنگی پژوهش دانشگاه، به عنوان حسن ختام و پایان بخش برنامه های اولین همایش دانشجویی"متاآنالیز در پژوهش" سخنرانی خود را ایراد نمودند. ایشان با اشاره به اهمیت و جایگاه مطالعه و پژوهش، دانشجویان را به فعالیت هرچه بیشتر و بهتر در این زمینه تشویق کردند.

این همایش با حمایت ریاست محترم دانشگاه و معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه،ریاست مرکز توسعه و هماهنگی پژوهش دانشگاه (RDCC) و با حضور و شرکت 150 نفر از دانشجویان رشته ها و مقاطع مختلف علوم پزشکی(از جمله پزشکی،دندانپزشکی،داروسازی، بهداشت، تغذیه،پرستاری،پاتولوژی،میکروبیولوژی و سایر رشته ها) برگزار شد.

  • نوشته شده
  • توسط رضا محمدی نسب
  • تعداد بازدید 1242
  • تایید شده
  • در 1395/09/29
  • ساعت 13:55