برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 21 آذر 1395
کد 3621

حجت الاسلام جاجانی استاد حوزه و دانشگاه:

لازمه کمک به هم‌نوع، لحاظ بسته فرهنگی در کنار آن است -

به مناسبت هفته فرهنگی دانشگاه ، جلسه هم اندیشی درباره امور خیریه به همت کانون دانشجویی چتر سبز مدیریت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.
حجت الاسلام جاجانی استاد حوزه و دانشگاه در این جلسه، گفت: احسان و نیکوکاری ابعاد مختلفی را در بر‌می‌گیرد و با توجه به موضوع خیرخواهانه، هوشمندی‌ها و اتخاذ تصمیم‌های خاص خود را می‌طلبد.
حجت الاسلام جاجانی ادامه داد: خیریه کارکردهای مختلفی دارد که برآیند تمام فعالیت‌ها کمک به بشریت است، کانون چترسبز به عنوان یک کانون دانشجویی باید بیش از یک نهاد خیریه‌ عادی در رفع چهره‌ی فقر بکوشد، در این کانون کمک و یاری رساندن به هم‌نوع فقط از سر عاطفه نیست، بلکه با هوشمندی در خصوص فقر، علل فقر، پیامدهای فقر و فرهنگ سازی در اجتماع همراه است.
وی ادامه داد: بر اساس روایات معصومین، ره آورد فقر، کفر، لجاجت و ضعف در ایمان است، بنابراین باید یاور افراد بی بضاعت در جامعه بوده  و در رفع چهره ی فقر بکوشیم.
وی گفت: ریشه یابی فقر نیز یکی از راه‌های کمک افراد خیر به افراد بی بضاعت می‌تواند باشد، به عنوان مثال گاهی فقر در اثر تنبلی و زیاده‌خواهی، قطع صله رحم، خیانت در امانت و غیره به وجود می‌آید و لازم است، افراد را از این مسئله آگاه کنیم، کانون‌های خیریه در این زمینه نیز می‌توانند نقش ایفا کنند.
حجت الاسلام جاجانی با بیان اینکه لازمه کمک به هم‌نوع، لحاظ بسته فرهنگی در کنار این کمک است، خاطرنشان کرد: باید روحیه مبارزه با مشکلات و فقررا در فرد بی بضاعت ایجاد کرد، در غیر این صورت کارکرد منفی می‌شود، سیره پیامبر و ائمه معصومین نیز در راستای افزایش توانمندی در شخص بی بضاعت بوده است.
وی در پایان گفت: در صورتی که دانشجویان فعالیت‌های خیرخواهانه را در پیش بگیرند، این فعالیت‌ها به تعالی شخصیتی آنان منجر می‌شود.
 
  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 1117
  • تایید شده
  • در 1395/09/21
  • ساعت 9:57