برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 20 آذر 1395
کد 3619

نمایش مجسمه هاي سلامت در تبريز - -

نمایش مجسمه هاي سلامت در تبريز

       مرکز بهداشت استان براي عملیاتی کردن سند تدبير و توسعه استان برنامه اي را تدوین که است که بر اساس آن 5 عامل خطرآفرین رفتاري(رفتارهاي غلط تغذیه اي؛ مصرف بالاي نمک، روغن و شکر، تحرك بدنی ناکافی، مصرف سیگار، قلیان ، موا د و الکل ، رفتارها ي پرخطر جنسی و حوادث ترافیکی) ، 5 عامل خطر بیولوژیک (چاقی و اضافه وزن، فشار خون بالا، کلسترول بالا، قند خون بالا، استرس و خشونت) و 5 بیماري(بیماریهاي قلبی عرقی، سرطانها، بیماریهاي روانپزشکی؛ اضطراب و افسردگی، بیماریهاي تنفسی و دیابت) متاثر از آنها را تحت کنترل قرار داده و از روند صعودي آن را مدیریت کند.
     لذا ضمن طراحی و تدوین بسیج هاي اطلاع رسانی و کمپین هاي مختلف با مشارکت تمامي ادارات و نهادها و مردم تلاش در بالا بردن سواد سلامت در سطح استان را دارد
     رئيس مركز بهداشت شهرستان تبريز گفت : ما اکنون سومین کمپین اطلاع رساني با عنوان « نه ! به مصرف سیگار، قلیان، موادمخدر  و مشروبات الکلي » را با مشارکت مجموعه سازمانها و ديگر دستگاههاي علاقمند به سلامت مردم  به مرحله اجرا گذاشته ايم.
     دكتر خسروشاهي ادامه داد :استفاده از نمايش خياباني مجسمه يكي از روشهاي اطلاع رساني است كه مركز بهداشت تبريز با همكاري خوب اداره فرهنگ و ارشاد استان ، فرماندهي نيروي انتظامي ، شهرداري و ديگر نهادها و ارگانهاي اداري تجاري كلان شهر تبريز از تاريخ 15/9/1395 لغايت  21/9/1395 توسط گروه هنري تسنيم و تارويژ در سطح شهر اجرا مي كند. اين گروه هنري با اجراي برنامه جالب و متنوع ما در رسيدن به اهداف كمپين كمك ميكند اين گروه كار خود را از محوطه دانشگاه تبريز شروع كردند و در طول  برنامه در ميادين و مراكز اداري و تجاري برنامه اجرا مي كنند كه خوشبختانه بااستقبال خوب همشهريان روبرو شده است .
وی با بيان اينكه برنامه هاي متنوعي در سطح شهر مخصوصا براي دانش آموزان و خانواده ها در حال اجراست گفت: اميدواريم با مشارکت و همدلی و همراهی تمام اعضاي موثر در این کمپین جامعه را با عوارض سوء و مهلک مصرف این مواد خانمان برانداز آشنا كنيم و گامی در جهت کاهش تقاضا ومصرف برداریم.
 
آلبوم تصاویر نمایش مجسمه های سلامت در تبریز

  • نوشته شده
  • توسط بهزاد محمدعلیزاده
  • تعداد بازدید 2110
  • تایید شده
  • در 1395/09/20
  • ساعت 14:30