برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 17 آذر 1395
کد 3602

برگزاری همایش روز دانشجو با حضور رییس دانشگاه

برگزاری همایش روز دانشجو با حضور رییس دانشگاه
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: انتظار دارم دانشجویان مشکلات را به موقع به مسئولان دانشگاهی گوشزد کنند تا دانشجویی به خاطر یک مشکل مادی یا معنوی دچار چالش نشود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز،دکتر محمد حسین صومی در همایش "گرامیداشت روز دانشجو با نگاه ویژه به سلامت روان دانشجویان و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ایدز" گفت: 16 آذر ماه فرصتی است که یاد شهدای بزرگ این روز را گرامی داشته و تعهداتی که در قبال جامعه داریم را به خودمان گوشزد کنیم.
وی اضافه کرد: دانشجویان باید با مطالعه دردها و مشکلات جامعه خود،  واقعیت‌ها را درک کرده و مردم را در جهت رفع مشکلات با خود همراه کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمار بیماری ایدز  گفت: در کشور  90 هزار مبتلا به ایدز وجود دارد و برخی از این بیماران از بیماری خود اطلاع دارند و تحت درمان قرار می‌گیرند.
وی گفت: معتقدم ما نسلی هستیم که شاهد کنترل کامل بیماری ایدز خواهیم بود تا دیگر هیچ بیماری به خاطر ابتلا به آن، جان خود را از دست ندهد.
دکترصومی گفت: در جامعه آگاهی چون جامعه ایران اسلامی که مفتخر به داشتن یک شبکه منسجم بهداشتی در سراسر کشور می‌باشد، انتظار است 90 درصد افرادی که دچار بیماری ایدز شدند، از آن آگاه شده  و از داروهای مربوطه آن استفاده کنند.
وی با اشاره به احتمال بالای شیوع آسیب‌های اجتماعی در حاشیه شهرها گفت: در طرح تحول نظام سلامت، حاشیه شهرها را مورد توجه قرار دادیم، 530 هزار نفر از جمعیت استان در حاشیه شهرها زندگی می کنند که با اجرای این طرح، 50 درصد از این افراد دارای پرونده سلامت شدند.
وی تاکید کرد: برای همراهی مردم با طرح‌های حوزه سلامت، باید همدلی آن‌ها را جلب کنیم و در این راه نیاز به آگاهی از واقعیت‌های جامعه و مشکلات آن داریم.
 
  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 1345
  • تایید شده
  • در 1395/09/17
  • ساعت 8:33