برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 4 آذر 1395
کد 3561

اختتامیه هشتمین بیمارستان صحرایی در تبریز برگزار شد

اختتامیه هشتمین بیمارستان صحرایی در تبریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکترمحمدحسین صومی رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مراسم اختتامیه‌ی هشتمین بیمارستان صحرایی حضرت فاطمه (س) در تبریز با اشاره به فعالیت‌های خیرخواهانه‌ی بسیج جامعه‌ی پزشکی در مناطق محروم استان، گفت: مسئولان محلی، شورای شهر، مسئولان منطقه‌ی آزاد نیز در ارایه‌ی خدمات به مناطق محروم صمیمانه همکاری کردند.
وی با اشاره به هفته‌ی بسیج و نقش موثر بسیجیان در چامعه گفت: در یک کشور اسلامی که حتی مادران هم با وضو به کودکان خود شیر می‌دهند، حتی یک فرد خاطی نیز تمایل دارد فرزند خود را به دست بسیجیان مخلص و با ایمان بسپارد.
دکترصومی تاکید کرد: بسیجیان همان‌هایی هستند که قبل انقلاب نیز با آرمان‌های امام راحل پیمان بسته و در راه تحقق آن هر آنچه در توان داشتند را به کار گرفتند.
وی با اشاره به راهپیمایی اربعین عنوان کرد: این راهپیمایی بزرگترین تجمع صلح‌آمیز جهان محسوب می‌شود که بیانگر توانمندی شیعه و گسترش جهانی اسلام است.
وی با بیان اینکه اجرای طرح تحول نظام سلامت تاثیرات بی‌نظیری را در حوزه‌ی سلامت داشته است گفت: اجرای این طرح خطا نبوده است و حضور جامعه‌ی پزشکی در مناطق محروم و بهبود نظام سلامت نیز خود مزید بر علت به شمار می‌آید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: در منطقه‌ی خداآفرین از 9 مرکز بهداشتی و درمانی چهار مورد آن احداث شده و سه مورد آن نیز در حال بازسازی است و همچنین یک قطعه زمین نیز به منظور احداث بیمارستان درنظر گرفته شده است که تا ماه آینده به طور رسمی دنبال خواهد شد.
وی از احداث بزرگ‌ترین بخش پبونداعضای شمالغرب کشور در تبریز خبر داد و گفت: پیشرفت‌هایی در پیوند کلیه و مغزاستخوان شده است و نکته‌ی مورد توجه این که فرهنگ‌سازی در راستای اهدای عضو تلاش همگان را می طلبد تا فرهنگ ایثار و خدمت زنده نگه داشته شود.
گفتنی است مراسم اختتامیه‌ی هشتمین بیمارستان صحرایی حضرت فاطمه (س) در تالار وحدت دانشگاه تبریز و با حضور بسیجیان و مسئولان مربوطه برگزار شد و همچنین در این مراسم از خانواده‌های اهدا کننده‌ی اعضا تقدیر به عمل آمد.
 
  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 4482
  • تایید شده
  • در 1395/09/04
  • ساعت 13:51