برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 25 آبان 1395
کد 3546

جانشین فرمانده سپاه عاشورا گفت:

زیرساخت پیشرفت ، امنیت است و اگر در جامعه نباشد، امکان موفقیت وجود نخواهد داشت

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، سرهنگ پاسدارعلی قادری در اختتامیه‌ی جشنواره‌ی ورزشی شهدای دانشجو در تبریز اظهار کرد: شهدا در همه‌ی محافل ناظر و شاهد ما هستند و علت اینکه ملت ما همیشه لبیک گوی شهدا هستند، ریشه در معنویات و فضیلت‌های انسانی دارد.
وی افزود: دیدگاه معنوی به منزلگاه والای شهدا نزد پروردگار اشاره دارد و در قرآن کریم نیز به کرات به جایگاه برتر و رفیع شهیدان و پرهیزگاران اشاره شده است.
وی با استناد به چند آیه از قرآن کریم گفت: شهدا زنده هستند و نزد پروردگار روزی داده می‌شوند و برترین افراد نزد خدا، باتقواترین آن‌ها محسوب می‌شود و شهیدان نیز همگی در زمره‌ی این افراد قرار دارند.
سرهنگ پاسدار قادری عنوان کرد: شهدا به منزله‌ی قلب تپنده و شمع تاریخ هستند و روشنی بخش کشور و دلیل پویایی آن به شمار می‌آیند.
وی با اشاره به بعد انسانی ارج نهادن به شهدا گفت: فارغ از اعتقاد و مذهب، شهدا از نظر ارزش‌های اخلاقی، از بهترین سرمایه و جان خود چشم پوشیده و درس ایثار و شهادت بر همگان دادند و امنیت حاکم بر کشور را مدیون خون پاک و مقدس شهدا هستیم.
وی در خصوص شهادت و شهیدان گفت: شهدا با انتخاب آگاهانه دست به جانفشانی و ایثار زده و مقدمات آسایش مردم را فراهم آوردند.
جانشین فرمانده سپاه عاشورا گفت: بدون شک بین کسانی که به مرگ طبیعی از دنیا می‌روند با کسانی که با معرفت دست به این انتخاب آگاهانه زده و شهادت را برمی‌گزینند، در نزد خدا تفاوت بسیاری است.
وی با اشاره به شهیدان دانشگاه‌های تبریز گفت: این شهدا در عرصه‌ی دین، اخلاق و سیاست در راستای تحقق آرمان‌های الهی فعال بودند و در راه پاسداری از آرمان‌هایشان نیز تا پای جان ایستادند.
گفتنی است اختتامیه‌ی جشنواره‌ی ورزشی شهدای دانشجو در تالار شهید شایانمهر دانشکده‌ی پزشکی تبریز و با تجلیل از برگزیدگان و عوامل اجرایی جشنواره برگزار شد.

 
  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 3661
  • تایید شده
  • در 1395/08/25
  • ساعت 10:32