برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 24 آبان 1395
کد 3541

سمینار تجاری سازی پژوهش های فناوری نانو در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد

دبیر اجرایی این سمینار در گفت و گو با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سه روز اقدام به برگزاری سمینار دانشجویی آشنایی با فناوری نانو، سمینار تجاری سازی پژوهش های فناوری نانو و کارگاه ایمنی مواد و مدیریت پسماندهای شیمیایی که روز چهارشنبه هفته جاری برگزار میشود، کرده است .
پرویز فرج زاده خاطرنشان کرد: این سمینارها با همکاری ستاد فناوری های نانو ریاست جمهوری و به همت دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار می شود .
فرج زاده اضافه کرد: در این سمینارها، مدرسین از کارشناسان ستاد فناوری نانو و معاونت علمی ریاست جمهوری انتخاب شده و گواهی پایان دوره از ستاد فناوری های نانوو ریاست جمهوری اعطا می شود .
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سمینار آشنایی با فناوری نانو، ۲۲ آبان و با حضور دانشجویانی از دانشگاه های مختلف استان برگزار شد .
فرج زاده ادامه داد: کارگاه آشنایی دانشجویان با استفاده از فناوری و تکنولوژی و تبدیل ایده به ثروت نیز امروز برگزار و چهارشنبه هفته جاری کارگاه ایمنی مواد و مدیریت پسماندهای شیمیایی برگزار خواهد شد .
کارشناس ستاد ویژه توسعه فناوری های نانو نیز در حاشیه این سمینار با تاکید بر لزوم تجاری سازی ایده های فناورانه گفت: فناوری نانو در همه زمینه ها به دلیل بهبود فرایند و کیفیت محصولی که تولید می کند، ارزشمند است .
راضیه کهنسال خاطرنشان کرد: کشور ما در بحث انتشارات مقاله های ISI از نظر فناوری نانو رتبه بالایی دارد .
وی افرود: در تولید محصول و تجاری سازی ایده ها مشکلاتی داریم. در حیطه پزشکی هم یک سری محصولاتی تولید کردیم ولی به خاطر تکنولوژی بالا ورود به صنعت و تجاری سازی سخت است ولی غیر ممکن نیست‌ .
وی افزود: استان آذربایجان شرقی در جهت ترویج فرهنگ نانو، همکاری مناسبی با ستاد دارد، کارگاه هایی که توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار می شود گام مناسبی برای آشنایی کارشناسان با روش های تجاری سازی ایده ها است .


  • نوشته شده
  • توسط رضا محمدی نسب
  • تعداد بازدید 3856
  • تایید شده
  • در 1395/08/24
  • ساعت 8:29