برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 18 آبان 1395
کد 3490

خانم دکتر مهر آموز، عضو هیئت علمی گروه پاتولوژی دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

تشخیص به موقع در درمان سرطان پستان بسیار موثر است

عضو هیئت علمی گروه پاتولوژی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر اینکه تشخیص به موقع در بیماری سرطان پستان بسیار موثر است، گفت: در اروپا زنان در این راستا آگاهی پیدا کرده و قبل از تشکیل توده به پزشک مراجعه می‌کنند، اما در جامعه‌ی ما متاسفانه زنان بعد از تشکیل توده به پزشک مراجعه می‌کنند که این امر در فرایند درمان تاثیر می‌گذارد .
 دکتر بهاره مهرآموز در حاشیه اولین کنگره‌ی بین‌المللی تازه‌های پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان پستان در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: سرطان پستان جزو شایع‌ترین سرطان‌ها در بین زنان جامعه‌ی ما است .
وی با تاکید بر اینکه سرطان پستان دومین علت مرگ زنان در ایران است، افزود: سرطان پستان پس از سرطان ریه از اصلی‌ترین عوامل مرگ زنان در اثر سرطان در جامعه ما بوده و متاسفانه با وجود اطلاع‌رسانی‌های زیاد، هنوز هم افرادی هستند که از علایم و ... این بیماری آگاهی کافی ندارند .
مهرآموز در خصوص علل برگزاری همایش بین‌المللی تازه‌های پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان پستان، یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی  تبریز با توجه به میزان شیوع این نوع سرطان در زنان جامعه‌ی ما، اقدام به برگزاری چنین کنگره‌ای برای اولین بار کرده‌ است .
وی در خصوص راه‌کارهای درمانی این بیماری، خاطرنشان کرد: در این راستا، پیشگیری برای ما مهم‌تر از درمان بوده و توصیه‌ این است که زنان بالای 40 سال و به‌خصوص زنانی که سابقه‌ی خانوادگی در این زمینه دارند، نسبت به انجام ماموگرافی و آزمایش‌های لازم اقدام کنند .
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص علایم اولیه سرطان پستان، بیان کرد: زمانی که بانوان در ناحیه‌ی پستان، توده‌ای را احساس کنند باید معاینه کرده و در این راستا آزمایش‌های لازم را انجام دهند و همچنین در مراحل پیسرفته‌تر این بیماری ترشحات خارج شده از پستان و به ویژه ترشحات خونی، بسیار مهم است .
گفتنی است؛ اولین کنگره‌ی بین‌المللی تازه‌های پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان پستان با حضور جمعی از متخصصان و محققان این حوزه در تالار شهید شایانمهر دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد و متخصصان به ارائه‌ی مقالات خود در این زمینه پرداختند .
  • نوشته شده
  • توسط رضا محمدی نسب
  • تعداد بازدید 1758
  • تایید شده
  • در 1395/08/18
  • ساعت 12:56