برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 16 آبان 1395
کد 3468

دکتر شبستری در آئین گرامیداشت تکمیل شبکه مراقبت های نوین:

آرزوی دیرینه سلامت جامه عمل پوشید

.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی بر ضرورت وحدت مدیریت سیاسی، اجتماعی و بهداشتی در راستای هماهنگی و نتایج بهتر در حوزه‌ی سلامت بهتر تأکید کرد .

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز،دکتر سعید شبستری در مراسم گرامی‌داشت تکمیل شبکه‌ مراقبت‌های نوین سلامت و پوشش جمعیت در تبریز اظهار کرد: تحت پوشش قرار گرفتن مراکز شهری و روستایی در بحث سلامت از آرزوهای دیرینه در حوزه‌ی سلامت بوده و جای امید است که امروز به این آرزو جامه‌ی عمل پوشانیده شده است .

وی افزود: برقراری عدالت در حوزه‌ی تأمین سلامت مردم از نکات مورد توجه در این حوزه به شمار می‌رود که سالیان زیادی در راستای تحقق آن تلاش شده است .

 

وی  بیان کرد: با توجه به وقوع جنگ تحمیلی در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی و عدم توجه دولت‌ها به بحث سلامت، فاصله‌ی زیادی در تحقق این مهم افتاد. ولی توجه ویژه‌ی دولت تدبیر و امید به این بخش باعث کاهش مشکلات و پیشرفت چشمگیر در حوزه‌ی درمان شد .

وی با اشاره به افزایش مهاجرت روستاییان به شهرها گفت: با توجه به افزایش مهاجرت روستاییان به شهرها پس از پیروزی انقلاب و پیرو آن افزایش حاشیه‌نشینی‌ها، مشکلات و نوع آن‌ها نیز تغییر کرد و امروزه شیوع بیماری‌ها از حالت واگیردار به بیماری‌های غیرواگیر تغیر یافته است .

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: امروزه کلان‌شهرها و به خصوص شهر‌های صنعتی درگیر مشکلات و بیماری‌های جدی و بیشتری هستند و با در نظر گرفتن این نکته، اهمیت دادن به سلامت روان باید در کنار سلامت جسمی مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: در مقایسه با سال‌های گذشته و علی رغم مشکلات فراوان، با انگیزه و پشتکار بیشتری جهت رفاه مردم در حوزه‌ی سلامت کار شده و امید است با همکاری بیشتر در راستای تامین سلامت مردم تلاش شود

  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 2475
  • تایید شده
  • در 1395/08/16
  • ساعت 9:51