برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 5 آبان 1395
کد 3367

دبیر علمی کنگره مدیریت سلامت :

550 مقاله از 39 دانشگاه علوم ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ پزشکی به کنگره رسیده است

.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر علی جنتی در نهمین کنگره‌‌ی ملی مدیریت سلامت که با هدف تمرکز بر طرح تحول نظام سلامت در دانشگاه علوم ‍بزشکی تبریز درحالبرگزاری است  اظهار کرد: همایش ملی مدیریت سلامت با تکیه بر طرح تحول و عملکرد نظام سلامت به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود و امسال نیز شاهد برگزاری نهمین دوره از این طرح هستیم .
وی افزود: همچنین این کنگره، اولین همایش دانش‌آموختگان مدیریت و اقتصاد سلامت محسوب می‌شود و حوزه‌ی سلامت در طول سالیان اخیر به دلیل تغییرات چشمگیر در ماهیت برخی امور به سازمانی پیچیده تبدیل شده است و پیرو آن مدیریت آن نیز مشکل‌تر خواهد شد .
وی با اشاره به افزایش هزینه‌ها در نظام سلامت، ادامه داد: الگوی بیماری از بیماری‌های واگیردار به بیماری‌های مزمن تغییر یافته است و همچنین انتظارات مردم نیز از بخش درمان بالا رفته و تحت تاثیر نظام سلامت بر زندگی و سلامت مردم و همچنین ورود تکنولوژی‌ها و داروهای جدید، امید به زندگی و طول عمر افزایش داشته است .
رئیس قطب علمی آموزشی مدیریت سلامت ایران، عنوان کرد: با وجود تغییرات در نظام سلامت، وظیفه‌ی دانش‌آموختگان سلامت نیز سنگین‌تر می‌شود .
وی افزود: علوم مدیریت و اقتصاد سلامت به عنوان یک رشته پذیرفته شده است و باید در با همکاری هم به این نیاز جدید در نظام سلامت پاسخ دهیم .
وی خاطرنشان کرد: این همایش فرصتی است تا با همکاری مدیران و سیاست‌گذاران حوزه‌ی سلامت مشکلات موجود را حل کرده و در راستای اعتلای نظام سلامت از این فرصت بهره مند شویم .
جنتی یادآور شد: این همایش با حضور 39 دانشگاه علوم پزشکی از سراسر کشور برگزار شده است و 550 مقاله به دبیرخانه‌ی همایش ارسال شده و نهایتا 40 مقاله و 30 پوستر به دبریخانه و در مرحله‌ی نهایی معرفی شده است .
وی با اشاره به پنل های کنگره گفت: پنل تامین مالی، تحول سلامت و پوشش همگانی و بررسی چالش‌های دانش‌آموختگان از محورهای اصلی این پنل به شمار می‌آیند .

آلبوم تصاویر کنگره ملی مدیریت سلامت با حضور دکتر حریرچی

  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 1676
  • تایید شده
  • در 1395/08/05
  • ساعت 12:21