برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 5 آبان 1395
کد 3363

سلامت، الکترونیکی می‌شود / نمره قبولی دولت در حوزه سلامت

سلامت، الکترونیکی می‌شود / نمره قبولی دولت در حوزه سلامت

وزیر بهداشت در پیامی در صفحه اینستاگرام خود از دکتر واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و همه همکاران پرتلاشی که ضمن پیش بردن امور جاری و طرح تحول نظام سلامت، موضوع پرونده‌های الکترونیک را نیز پس از سال‌ها رکود، به سرانجامی نیک رساندند، قدردانی کرد.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در این پیام ایجاد سامانه‌ی سلامت الکترونیک کشور را کاری بسیار عظیم، فنّی و دقیق عنوان کرد و افزود: اگر همین یک گام، حاصل تلاش دولتی در حوزه‌ی سلامت باشد، آن دولت نمره‌ی قبولی در این عرصه را گرفته است.

 متن کامل پیام وزیر بهداشت که آن را با عنوان  "سلامت، الکترونیکی می‌شود"  در صفحه شخصی خود منتشر کرده ، به شرح زیر است:  

 قریب به 10 سال است که سناریوی «سلامت الکترونیک» در کشور ما کلید خورده؛ سناریویی که می‌گوید برای سامان واقعی و بی‌دغدغه‌ی حوزه‌ی سلامت، به یک زیرساخت الکترونیک هوشمند و قوی نیازمندیم؛ زیرساختی که تا پا نگیرد، اقدامات گوناگون این حوزه، چون دانه‌های تسبیح بدون نخی، رها هستند؛ دانه‌هایی که گاه گُم نیز می‌شوند.

 پس از آغاز به کار دولت یازدهم، این موضوع را با جدّیت پیگیری کردیم و خبر خوش آن که امروز در جلسه با وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایشان اعلام کردند 90درصد کار سامانه‌ی سلامت الکترونیک کشور انجام شده و مابقی نیز طی یک ماه آینده نهایی خواهد شد.

 اگر همین یک گام (که البته کاری بسیار عظیم، فنّی و دقیق است)، حاصل تلاش دولتی در حوزه‌ی سلامت باشد، آن دولت نمره‌ی قبولی در این عرصه را گرفته و من ضمن سپاسگزاری از همراهی، همفکری و همدلی مثال زدنی جناب آقای دکتر واعظی، به داشتن همکارانی چنین پرتلاش افتخار می‌کنم که ضمن پیش بردن امور جاری و طرح تحول نظام سلامت، موضوع پرونده‌های الکترونیک را پس از سال‌ها رکود، به سرانجامی نیک رساندند.

  • نوشته شده
  • توسط فاطمه دایی
  • تعداد بازدید 1483
  • تایید شده
  • در 1395/08/05
  • ساعت 9:30