برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 4 آبان 1395
کد 3353

آب رودخانه ارس، آلوده نیست

آب رودخانه ارس، آلوده نیست


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریزمعاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی  دکتر شبستری در جمع مدعوین سی امین جلسه کارگروه سلامت وامنیت غذایی استان  با بیان اینکه طبق نمونه گیری‌های به عمل آمده و شواهدی که در دسترس است، آب ارس آلوده نیست، گفت:هیچ گونه نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

سعید شبستری خیابانی در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان با اشاره به اخباری مبنی بر آلودگی آب رودخانه ارس اظهار کرد: در ارتباط با این موضوع، از سال 92 پیگیر قضیه هستیم و به دلیل وجود اخبار ضد و نقیض، اقدامات لازم را در این خصوص انجام داده ایم.

وی افزود: پسابی از کارخانجات ارمنستان وارد ارس می شود ولی پس از انجام آزمایش و نمونه گیری های لازم توسط شرکت آب منطقه ای استان، آلوده بودن آب رودخانه ارس تکذیب شد.

وی اظهار کرد: پساب های ورودی به ارس در دراز مدت ممکن است باعث ته نشین شدن برخی رسوبات در کف رودخانه و ایجاد مشکلات زیست محیطی شود که باید اقدامات و هماهنگی های لازم در راستای رفع کامل این موضوع اتخاذ شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین عنوان کرد: از ماهی‌های ارس نیز اقدام به نمونه گیری شده و هیچ گونه فلز سنگین در آن ها مشاهده نشده است.

شبستری با بیان اینکه سلامت مردم، یکی از مهم ترین اولویت‌های ماست، اظهار کرد: در ارتباط با ته نشین شدن پساب کارخانجات در ارس باید اقدامات لازم را انجام داد تا از بروز هرگونه خطرات زیست محیطی در آینده جلوگیری شود.

وی ابراز کرد: کارهای تکمیلی در جهت پایش رودخانه و مانتیورینگ آب رودخانه ارس در حال انجام است.  • نوشته شده
  • توسط آمنه سلیمی
  • تعداد بازدید 1688
  • تایید شده
  • در 1395/08/04
  • ساعت 12:56