برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 3 آبان 1395
کد 3344

بازدید استاندار، نایب رئیس مجلس و نماینده مردم تبریز از غرفه اهدای عضو بسیج جامعه پزشکی استان

بازدید استاندار، نایب رئیس مجلس و نماینده مردم تبریز از غرفه اهدای عضو بسیج جامعه پزشکی استان

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، دکتر جبارزاده ، دکتر پزشکیان و مهندس سعیدی  با حضور در نمایشگاه کتاب تبریز از غرفه اهداء عضو بسیج جامعه پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی استان بازدید کردند.
  رسول زارع زاده مسئول هماهنگی پیوند اعضاء بسیج جامعه پزشکی استان در این خصوص گفت: این مجموعه به منظور فرهنگ سازی جهت اهداء اعضا ب به 27 هزار بیمار منتظر به دریافت عضو در کشور کار خود را از بیمارستان صحرایی بسیج در خداآفرین اغاز به کار کرده است.
  وی یادآورشد : با توجه به اینکه روزانه 7الی 11 نفر از هموطنان ما بدلیل کمبود اهدا کننده عضو ، جان خود را از دست میدهند و با توجه به آمار  5هزار الی 8 هزار نفر کسانی که سالانه در کشور دچار مرگ مغزی می شوند می توان سالیانه به 2500 نفر الی  4000نفر عضو این افراد را اهدا کرد.
 وی با اشاره به آمار کم تعداد اهداء کننده عضو گفت: متاسفانه 700 نفر از این آمار راضی به اهدا عضو میشوند فلذا بسیج جامعه پزشکی در اولویت کاری خود طرح ثبت نام برای اهداء عضو را در دستور کار قرارداده و به جدیت تمام این طرح را به جلو می برید .
 زارع زاده گفت : تا به امروز تعداد  فرمهای تکمیل شده از مرز 7 هزار گذشته و پیش یینی ما تا اخر سال رسیدن این آمار به  15 هزار نفر می باشد.
لازم به ذکر است در  تاریخ 4 اذرماه در همایش بزرگ حامیان سلامت کارت اهدا همشریان توزیع خواهد شد که از طریق پیامک اطلاع رسانی خواهد شد .  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 2581
  • تایید شده
  • در 1395/08/03
  • ساعت 12:47