برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 3 آبان 1395
کد 3343

افتخار آفرینی همکار شاغل در مدیریت فرهنگی دانشگاه در مسابقات قرآن کشوری :

کسب مقام اول مسابقات کشوری قرآن اوقاف در رشته‌ی ابتهال توسط مهدی محمدزاده

مهدی محمدزاده همکار شاغل در مدیریت فرهنگی دانشگاه مقام اول مسابقات کشوری قرآن در رشته ابتهال را کسب کرد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز وی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه‌ی آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: این دوره از مسابقات که توسط سازمان کل اوقاف و امور خیریه‌ برگزار  می‌شود، امسال در شهرستان زیباکنار استان گیلان برگزار شد و زیر سایه‌ی پروردگار، تلاش‌هایم به ثمر نشست و بنده موفق به کسب رتبه‌ی اول در رشته‌ی ابتهال شدم.
وی افزود: پس از پنج سال‌ انتظار در آذربایجان‌شرقی استان ما این افتخار را داشت که"مقام اول" را کسب کند و افتخار این رتبه‌آوری نیز نصیب بنده شد.
وی با اشاره به تاثیرات قرآن در زندگی‌اش گفت: بدون شک این هدیه‌ی آسمانی و انس با آن تاثیرات فراوان و چشمگیری در زندگی من داشته است و در طول زندگی‌ خود از برکات بی‌شمار این کتاب الهی بهره‌مند شده‌ام که کم‌ترین آن کمال شخصیتی و کسب جایگاه اجتماعی است.
محمد‌زاده در خصوص جایگاه آموزش قرآن در جامعه بیان کرد: هم‌اکنون دو طرح برای ترویج آموزش قرآن در جامعه پیشنهاد داده شده است که طرح بزرگ شوق تلاوت و طرح شناسایی استعدادهای قرآنی بین نوجوانان جهت شناسایی استعداد، از آن جمله هستند و طرح دوم به صداوسیما پیشنهاد شده و امید است تا با همکاری و اجرای چنین طرح‌هایی در راستای ترویج قرآن و امور قرآنی گام‌های مثبتی برداشته شود.
وی در این خصوص که قرآن کریم امروزه مهجور مانده است، گفت: تا حدودی با این حقیقت موافق بوده و در این خصوص می‌توان به آیه‌ی قرآن کریم "وَ قالَ الرَسولُ یرَبِ اِنَ قَومِى اتَخَذوا هذَا القُرءانَ مَهجورا" که به مهجور بودن قرآن اشاره می‌کند، استناد کرد و این نیز به نوبه‌ی خود نشان‌دهنده‌ی مظلومیت قرآن و معنویات آن است که آنطور که باید در جامعه جاری نشده است.
 وی متذکر شد: از این رو است که امروزه شاهد این همه مشکلات اخلاقی و اقتصادی هستیم و امید است تا با جاری ساختن آموزه‌های قرآنی در زندگی و جامعه بتوانیم از آثار و برکات آن به خوبی بهره‌مند شده و از چنگال مشکلات حاکم بر جامعه رها شویم.  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 2263
  • تایید شده
  • در 1395/08/03
  • ساعت 12:24