برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 28 مهر 1395
کد 3291

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی تبریز : روسای بیمارستان‌ها برای کسب درجات برتر اعتباربخشی، قله‌ها را ببینند

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی تبریز : روسای بیمارستان‌ها برای کسب درجات برتر اعتباربخشی، قله‌ها را ببینند

 

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی تبریز اظهار کرد: روسای بیمارستان‌ها در کسب درجات برتر اعتباربخشی، کوشا باشند و با الگو قرار دادن بیمارستان‌های برتر مسیر ارتقا را طی کنند .

 دکتر محمدحسین صومی در  همایش اعتباربخشی بیمارستان‌های قطب شمالغرب کشوردر تبریز، گفت: ارتقای کلیه اجزای بیمارستانی باید اولویت فعالیت‌های مدیران بیمارستانی باشد، برخی روش‌های ارزیابی‌ گذشته  نتیجه‌ای نداشت،  در روش‌های اعتباربخشی کنونی مشکلات بررسی و برای ارتقای سیستم برنامه ریزی می‌شود .

وی با تاکید بر اینکه باید به فکر تعالی بیمارستان‌ها باشیم، گفت: ارزیابی کننده باید به این مسئله افتخار کند که در سایه مساعدت و همراهی او، یک درجه به درجات اعتباری یک بیمارستان افزوده می‌شود .

وی با بیان اینکه مدیران بیمارستانی باید در عمل نشان دهند که می‌خواهند سیستم تحت مدیریتشان ارتقا پیدا کند، گفت: مدیران در این راه باید خود را با قله های موفقیت مقایسه کنند .

دکتر صومی اضافه کرد: چنین همایش‌هایی برای افزایش آگاهی و توانمندی مجموعه‌های بیمارستانی لازم است و به مدیران توصیه می‌کنم به فکر خدمت هرچه بیشتر به مردم باشند لذا عملکرد همه ما به گونه‌ای باشد که بعد از اتمام کار بتوانیم بگوییم که همه تلاش خود را به کار گرفتیم .

در ادامه ،مدیر دفتر تعالی خدمات بالینی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز اظهار کرد: مدل دور سوم اعتباربخشی به بیمارستان‌ها نقطه عطف این ارزیابی‌ها است، در این دور با مطالعات جدی مشکلات قبلی رفع شده‌ است .

دکترعلی عبادی گفت: بهترین ابزار برای ارتقای کیفیت خدمات بیمارستانی و بهتر شدن نتایج درمان و پیشگیری از خطاهای پزشکی و جلب رضایت مردم، اعتباربخشی بیمارستان‌هاست .

وی خاطرنشان کرد: کتابچه راهنمای اعتباربخشی حاصل استفاده از نظرات کارشناسی است و منبع مطالعاتی و آموزشی مناسبی برای کادر بیمارستانی محسوب می‌شود .

وی تاکید کرد: هدف اعتبار بخشی ملی است، یکی دیگر از رویکردهای مهم اعتباربخشی نسل سوم، حفظ و توجه به ارزش‌های طرح تحول نظام سلامت است.

  • نوشته شده
  • توسط بهزاد محمدعلیزاده
  • تعداد بازدید 2001
  • تایید شده
  • در 1395/07/28
  • ساعت 13:0