برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 28 مهر 1395
کد 3273

وزیر بهداشت در آیین بهره برداری از بزرگترین مرکز همودیالیز کشور و خاورمیانه در تبریز:

وزیر بهداشت در آیین بهره برداری از بزرگترین مرکز همودیالیز کشور و خاورمیانه در تبریز:


ظرف یک سال آینده 2000 تخت دیالیز با مشارکت بخش خصوصی و با تعرفه دولتی در کشور راه اندازی می شود/حدود 25 هزار نفر در کشور در حال دریافت خدمات دیالیز هستند/ لزوم توجه و تاسی به فرهنگ عاشورایی/ مشارکت در امور خیر، از جنس فرهنگ عاشورا است/ تقدیر از دکتر صومی رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز

وزیر بهداشت گفت: دیالیز برای بیمارانی کاربرد دارد که کلیه آنها از کار افتاده که یا باید پیوند شوند و یا با استفاده از دستگاه دیالیز، زندگی خود را ادامه دهند .

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی عصر امروز در آیین بهره برداری از بزرگترین مرکز همودیالیز کشور و خاورمیانه در تبریز، گفت: مشکلات زیادی در حوزه دیالیز در کشور وجود دارد اما گشایش های زیادی در راه است و پیش بینی من این است که ظرف یک سال آینده 2000 تخت دیالیز با مشارکت بخش خصوصی و با تعرفه دولتی در کشور راه اندازی می شود .

وزیر بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر در کشور حدود 25 هزار نفر در حال دریافت خدمات دیالیز هستند، افزود: نیمی از بیماران دیالیزی کشور نیازمند پیوند کلیه هستند و امیدواریم که مردم و بستگان درجه یک و دو به انجام عمل جراحی اهدای عضو کمک کنند .

دکتر هاشمی اضافه کرد: افرادی که در سنین 20 تا 45 سال قرار دارند می توانند کلیه خود را به برادر، خواهر و اقوام خود اهدا کنند و در این صورت می توان به کاهش مشکلات این حوزه امیدوار بود .

وزیر بهداشت دانش، مهارت و تجربه کشور را در پیوند کلیه بسیار مناسب ارزیابی کرد و گفت: در حال حاضر حدود دو هزار و 500 پیوند کلیه در سال را می توانیم انجام بدهیم .

دکتر هاشمی تصریح کرد: از اینکه خیرین سلامت برای ایجاد مرکز دیالیز آبرومند برای مردم نیازمند، کمک کردند، صمیمانه سپاسگزاریم و امیدوارم که خدا به آنها جزای خیر اعطا بفرماید .

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر ضرورت تاسی و توجه به فرهنگ عاشورا، خاطرنشان کرد : امام حسین (ع) بخاطر دین از خودش گذشت و عبور کرد که البته دین برای سعادت مردم، انسانیت و اتمام مکارم اخلاق است و اگر بخواهیم کشور را بسازیم باید از خودمان بگذریم اما از خود گذشتن خیلی دشوار است .

دکتر هاشمی تاکید کرد: پست، مقام، شهرت، مال و ثروت و خانواده از دلبستگی های انسان است که مانع می شود از خودش بگذرد البته حب و علاقه به پست، مقام و شهرت دیرتر از دل مخلوقات بیرون می رود .

وزیر بهداشت مشارکت در امور خیر را از جنس فرهنگ عاشورا دانست و گفت: خیرین از خود و منافعشان به نفع مردم می گذرند زیرا به وجود قیامت باور دارند، با خدا معامله می کنند و معتقدند که آنچه در نزد آنها است، امانت خداوند است .

دکتر هاشمی ضمن تقدیر از تلاش های دکتر صومی رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و همکاران وی به دلیل اقدامات ارزشمند حوزه سلامت در استان آذربایجان شرقی، یادآور شد: امروز شاهد افتتاح، اتمام و یا آغاز ساخت حدود 12 پروژه بهداشتی و درمانی در این استان بودیم و اجر این اقدامات نزد خداوند محفوظ می ماند .

وزیر بهداشت با اشاره به داستانی از حضرت موسی(ع)، گفت: حضرت موسی به خدا گفت ای خدا کاری انجام بده که اینقدر بر علیه من حرف نزنند و بدگویی نکنند و خداوند متعال هم به موسی فرمود من اگر می توانستم این کار را انجام دهم برای خودم می کردم .

دکتر هاشمی خطاب به دکتر صومی رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، گفت: دلتان دریایی باشد زیرا آنچه از انسان به یادگار می ماند، عمل صالح است و هیچ عمل صالحی، بالاتر از خدمت به خلق خدا نیست .

وزیر بهداشت با تاکید بر اهمیت وحدت و همدلی در کشور، اظهار داشت: اگر دست خدا در اوایل انقلاب اسلامی با ما بود و این انقلاب به ثمر نشست، به این دلیل بود که همه با هم همدل و متحد بودند و در اموری که به مردم مرتبط است، همه باید مشارکت کنند .

گفتنی است مرکز همودیالیز و پیوند اعضاء تبریز با 122 تخت و مشارکت خیرین حوزه سلامت در ساخت آن، بزرکترین مرکز دیالیز کشور و خاورمیانه عصر امروز با حضور وزیر بهداشت، نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام حمعه تبریز، دکتر سیاری معاون بهداشت وزارت بهداشت، دکتر صومی رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و جمعی از مسئولان استانی و محلی به بهره برداری رسید ./

 


  • نوشته شده
  • توسط آمنه سلیمی
  • تعداد بازدید 972
  • تایید شده
  • در 1395/07/28
  • ساعت 8:49