برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 27 مهر 1395
کد 3267

350 کودک اوتیسمی در مرکز جامع اوتیسم ثبت‌نام کرده‌اند

.

روانشناس بالینی کودک و یکی از موسسان مرکز جامع اوتیسم اسد آبادی با بیان اینکه 350 کودک اوتیسمی در مرکز جامع اوتیسم ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: در این مرکز آموزش‌های گفتار درمانی و کار درمانی و همچنین سایر آموزش‌های تخصصی به کودکان اوتیسم داده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از ایسنا، دکتر ایوب مالک در خصوص ویژگی‌های این مرکز اظهار کرد: این مرکز در نوع خود بی‌نظیر بوده و یک و نیم سال پیش شروع به ساخت این مرکز کردیم.

وی افزود: مرکز جنبه‌های مختلفی دارد که مرحله‌ اول آن اسکرینیگ در تبریز و در سطح استان بوده که در تلاش خواهیم بود به سایر شهرهای شمال‌غرب کشور نیز تعمیم دهیم و با همکاری های بین دانشگاهی سعی می‌کنیم به عنوان یک طرح ملی ارائه دهیم.

وی در خصوص خدماتی که در این مرکز ارائه می‌شود، ادامه داد: خدمات گفتار درمانی، روانپزشکی، دارو درمانی و... در این مرکز به کودکان اوتیسم ارائه می‌شود.

وی در خصوص اهداف و برنامه‌های مرکز جامع اوتیسم نیز یادآور شد: برنامه‌های ثبت و غربالگری، مدیریتی، آموزشی و پژوهشی، برنامه‌های درمانی شامل ویزیت روانپزشک کودک و نوجوان، ویزیت‌های تیمی با هدف تشخیص و یا تعین پلان درمانی از جمله اهدافی است که در این مرکز دنبال می‌شود.

وی در این خصوص اظهار کرد: برنامه‌های کاردرمانی، گفتار درمانی و مداخلات روانشناختی و همچنین آموزش والدین و آموزش مهارت های اجتماعی نیز از جمله برنامه‌هایی است که در مرکز جامع اوتیسم ارائه میشود.

مالک یادآور شد: برنامه‌های نظارتی، پیشگیری، استانداردسازی برنامه‌های تشخیصی و غربالگری و ... نیز از دیگر موضوعاتی است که در این مرکز به آن‌ها پرداخت می‌شود.

وی در پایان از کمبود کاردرمان و پزشک متخصص این حوزه در این مرکز خبر داد.

  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 1389
  • تایید شده
  • در 1395/07/27
  • ساعت 12:40