برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 27 مهر 1395
کد 3266

سند استانی پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیردار در تبریز توسط وزیر بهداشت رونمایی شد

.

سند استانی پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیردار در بازه‌ی زمانی سال 94 تا 1404، در مرکز جامع سلامت تبریز، توسط وزیر بهداشت رونمایی شد.

دکتر جعفر صادق تبریزی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حاشیه‌ی افتتاح آزمایشگاه جامع سلامت تبریز در خصوص این سند اظهار کرد: در سال 93 سند تدبیر و توسعه‌ی استان را که برنامه‌ی استاندار آذربایجان‌شرقی بود، نوشتیم که یک قسمت از این سند، مربوط به اصلاح شیوه‌ی زندگی مردم جامعه بود.

وی ادامه داد: در اواخر سال 94 نیز سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر و عوامل خطر توسط رئیس جمهور و جمعی از وزرا امضا و مقرر شد که سازمان‌ها به‌منظور کنترل بیماری‌های غیرواگیر و عوامل خطری که مربوط به آنهاست، همکاری کنند.

وی با اشاره به سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیر واگیردار و کنترل عوامل افزود: در راستای این سند، تلاش می‌شود که بتوانیم مرگ و میر زیر 60 سال را تا شش سال آینده 20درصد کاهش دهیم.

تبریزی بیان کرد: در راستای این سند ملی ما نیز سند استانی آن را تدوین کردیم و دانشگاه تبریز نیز اولین دانشگاهی است که این سند را برای استان خود تدوین کرده است.

وی تاکید کرد: بعد از تدوین این سند استانی، بین تمامی سازمان‌هایی که به نوعی با این موضوع مرتبط هستند تفاهم‌نامه‌ای امضا شده و تمامی ارگان‌ها و سازمان با همکاری یکدیگر عوامل خطر را کنترل کرده و مرگ و میر را در استان کاهش دهند.

 

  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 2076
  • تایید شده
  • در 1395/07/27
  • ساعت 12:33