برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 26 مهر 1395
کد 3245

درحاشیه بازدید وزیر بهداشت از مرکز طالقانی تبریز:

هدف از ایجاد بخش LDR مراقبت از بانوان باردار است

.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: هدف از ایجاد بخش) LDR اتاق های زایمان و انتظار زایمان)  مراقبت از بانوان باردار است.

علی تقی زادیه در حاشیه بازدید وزیر بهداشت از مرکز موفق ارتقای هتلینگ و بخش LDR مرکز آموزشی درمانی شهید طالقانی تبریز در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: هشت اتاق در این بخش، احداث شده که در هر یک از اتاق‌ها، یک بیمار به همراه نزدیکان اسکان داده می‌شود و امکاناتی همچون مبل، حمام، و ... در داخل این اتاق ها وجود دارد.

وی تعداد تخت های تصویبی این مرکز را 150 تخت اعلام کرد و گفت: در حال حاضر، اين بیمارستان  115 تخت فعال  دارد كه با ایجاد بخش LDR   اين تعداد افزایش یافت.

وی با اشاره به تخصیص اعتباراتی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر تعمیر، تجهیز و ارتقای سطح هتلینگ مراکز درمانی و آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی گفت: با توجه به این امر، مرکز آموزشی و درمانی طالقانی تبریز موفق به کسب رتبه اول در سطح کشور در این خصوص شد. همچنین مرکز درمانی خاتم الانبیاء شهرستان میانه موفق به کسب رتبه برتر در حوزه شهرستان‌ها شد.

تقی زادیه افزود: با توجه به اهمیت بحث ارتقای هتلینگ مراکز درمانی، فعالیت های بسیار خوبی در راستای بازسازی و نوسازی ساختمان‌ها، ارائه خدمات بهتر و ایجاد رفاه هر چه بیشتر برای بیماران دارد.

وی با بیان اینکه ساختمان قبلی این مرکز، قدمتی بیش از 40 سال داشت عنوان کرد: این بیمارستان در سال 85، به یک بیمارستان جنرال تبدیل شده و در حال حاضر در بخش هایی همچون اورولوژی، جراحی عمومی، جراحی گوش و حلق و بینی و همچنین مراقبت های ویژه از نوزادان در بخش NICU و ... به بیماران و متقاضیان ارایه خدمت می کند.

بر اساس این گزارش؛ دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی از بلوک‌های زایمانی و بخش های مرکز آموزشی درمانی بیمارستان طالقانی بازدید کرد.

  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 2431
  • تایید شده
  • در 1395/07/26
  • ساعت 9:41