برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 19 مهر 1395
کد 3214

منشأ ، مرکز نوآوری و شتابدهی کسب و کارهای نوپای آذربایجان در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

با اولین رویداد « همفکر تبریز» شروع به کار خواهد کرد

مرکز نوآوری و شتابدهی کسب و کارهای نوپا در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای تکمیل زنجیره ایده تا کسب و کار فعالیت خود را آغاز می کند. این مرکز با هدف گسترش نوآوری، تحقیق و توسعه، تولید محصول دانش بنیان، آینده پژوهی و ایجاد شتابدهنده کسب و کارهای نوپا راه اندازی شده است. این مرکز روز 25 مهر در اولین جلسه «همفکر تبریز » میزبان بیش از 100 نفر از فعالان این حوزه تبریز خواهد بود.
دکتر پیمان کیهان ور مسئول راه اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی کسب و کارهای نوپای آذربایجان ( منشأ ) در این رابطه افزود : در این مرکز علاوه بر اهمیت بخشیدن به فرآیند نوآوری و خلاقیت قرار است تا تمامی فعالیت های تخصصی کریدور مانند، از زمان تولید ایده تا رسیدن به محصول به صورت واگذار کردن به شرکت ها و مشاورین خارج از مرکز انجام پذیرد تا فرآیند ایده تا پدیده به بهترین نوع ممکن هدایت گشته و پرورانده شود. همچنین استفاده از پتانسیل خیرین و سرمایه گذاران خطر پذیر در راستای حمایت از استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان نوپا در دستور کار قرار گرفته است.
عضو هیإت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در راستای اهداف کوتاه مدت و بلند مدت این مرکز  افزود، رویگری "منشأ" به صورت مدل OIS  یا همان مدل نوآوری باز چسبروگ  بوده و  در این راستا قرار است رویدادهای متفاوتی برگزار شود که برگزاری اولین استارت آپ ویکند سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در دی ماه در تبریز با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از این رویدادهاست.
وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی تبریز مصر است تا با همکاری ذینفعان خود به ویژه ذینفعان دانشگاهی از قبیل دانشگاه سراسری ، دانشگاه تبریز، دانشگاه صنعتی سهند، دانشگاه آزاد، دانشگاه پیام نور، ربع رشیدی و همینطور جهاد دانشگاهی و همچنین فعالان حوزه کسب و کار بتواند در راستای تبدیل شهر تبریز به عنوان شهر فناوری گام های محکمی بردارد، در ضمن همانگونه که مستحضرید تبریز به عنوان یکی از برترین شهرهای صنعتی کشور مطرح است و به همین خاطر به صورت بالقوه پتانسیل های بسیار بالایی در راستای تبدیل شدن به برترین شهر فناوری کشور را دارد.
دکتر کیهان ور ابراز امیدواری کرد که با اتکال به الطاف سرمدی و با همکاری تمامی دانشگاه ها و اهالی فن و صنعت و جوانان در این عرصه بتوان به این مهم به زودی دست یافت و یکی از مصداق های بارز اقتصاد مقاومتی را به منصه ظهور رساند.

  • نوشته شده
  • توسط رضا محمدی نسب
  • تعداد بازدید 2818
  • تایید شده
  • در 1395/07/19
  • ساعت 17:38