برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 13 مهر 1395
کد 3156

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

نقش کتابداری نوین در تبدیل داده‌ها به اطلاعات و دانش، اساسی است

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به نقش کتابداری نوین در تبدیل داده‌ها به اطلاعات و دانش اظهار کرد: در عصری که عصر انفجار اطلاعات نامیده می‌شود، نقش کتابداری نوین اساسی است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، محمدرضا رشیدی در کارگاه آموزش کتابدار بالینی منطقه 2 آمایشی دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: نقش اصلی کتابداران، قرارگیری در کنار کانون‌های تولید و پژوهش و تکمیل جریان سیستمیک در این عرصه است.

وی افزود: اطلاعات به پردازش نیاز دارد، توانمندی کتابداری نوین در این امر از خود متخصص حوزه مربوطه بیشتر است، با گسترش حجم انبوه اطلاعات و به اشتراک گذاری آن و رویکرد روز افزون برقراری ارتباطات بحث سازمان دادن اطلاعات به قصد سهولت در بازیابی مطرح است.

وی خاطرنشان کرد: دومین مکانیسمی که کتابداری نوین را در متن قرار می‌دهد، پرداخت به نرم‌افزارهایی است که محقق را در کسب اطلاعات یاری می‌کند.

وی با بیان اینکه کتابداری نوین باید جزء سیستمیک گروه‌های تحقیقاتی و بالینی پزشکی باشد، گفت: این نقش کتابداری نوین هنوز شناخته نشده و به مرور باید جایگاه و اهمیت کتابداری را تثبیت شود.

وی خاطرنشان کرد: یک کتابدار باید در فرایند تولید، تبدیل و مصرف علم حضور داشته باشد.
  • نوشته شده
  • توسط رضا محمدی نسب
  • تعداد بازدید 1881
  • تایید شده
  • در 1395/07/13
  • ساعت 12:43