برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 10 مهر 1395
کد 3134

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

مدیران دانشگاه‌ امانت‌دار مردم هستند نه مالک دانشگاه


رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: مدیران دانشگاه مالک دانشگاه نیستند بلکه  امانت‌دار مردم هستند.
 دکتر محمد‌حسین صومی در مراسم ویژه‌ی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اظهار کرد: مدیران باید این را در نظر داشته باشند که مالک دانشگاه نیستند و باید تمام تلاششان را در راستای رسیدن به اهداف انجام دهند و در این بین از بودجه دانشگاه هم به بهترین نحو استفاده کنند.
وی افزود: از یاد و خاطره‌ی شهدا و امام راحل که در تربیت دینی ما نقش مهمی داشتند، نباید غافل شویم و همچنین باید سپاسگزار مدیران و معلمانی باشیم که در تربیت دینی ما و شکوفایی استعدادهایمان تلاش زیادی داشتند.
وی عنوان کرد: وظیفه‌ی دانشگاه و مسئولان، بسترسازی و فراهم آوردن امکانات برای دانشجویان است، در این بین وظیفه خود دانشجویان است که با استفاده ازامکانات موجود در راستای ارتقای سطح علمی خود و دانشگاه کوشش کنند.
دکترصومی بیان کرد: انسان به عنوان موجودی دینامیک که هر لحظه در حال تغییر و ارتقاء است، باید همه‌ی امکانات ضروری در اختیارش گذاشته شود و ما نیز در صدد فراهم کردن امکاناتی همچون فضا، تجهیزات و و مدل نرم‌افزاری برای شکوفایی این استعدادها هستیم.
وی در رابطه با اشاره به پیشینه علمی تبریز، خاطر نشان کرد: دانشگاه ربع رشیدی به عنوان اولین مرکز آموزشی در سطح کشور از زمان ایلخانی‌ها در تبریز وجود داشت و درست زمانی که اروپاییان درگیر مسائل و مشکلات قرون وسطی بودند، ما مرکز علمی داشتیم.
وی خاطر نشان کرد: مراکز علمی و دانشگاه‌ها نباید وابسته به سیاستمداران باشد، چنانچه دانشگاه جندی شاپور اهواز که در زمان ساسانیان تاسیس شده بود، با سقوط این سلسله از بین رفت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز متذکر شد: تبریز به عنوان شهر اولین‌ها از همان ابتدا با دانش و آموزش عجین بوده است و طبق مستندات دانشگاه علوم پزشکی تبریز هفتادمین سال پذیرش دانشجوی پزشکی را جشن می‌گیرد.
وی افزود: ما عنوان فارغ‌التحصیلی را به هیچ عنوان قبول نداریم و دانشجویان باید در مقاطع دیگر و عرصه‌های مختلف به صورت پویا و همیشگی فعالیت داشته باشند.


  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 2383
  • تایید شده
  • در 1395/07/10
  • ساعت 12:59