برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 8 مهر 1395
کد 3118

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی :۵۰ درصد مرگ های استان به دلیل بیماری های قلبی عروقی است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی :۵۰ درصد مرگ های استان به دلیل بیماری های قلبی عروقی است

 

 دکتر جعفر صادق تبریزی در مراسم گرامیداشت  روز جهانی بهداشت محیط با اعلام این مطلب گفت: طرح تحول نظام سلامت به دنبال پوشش فعال همه مردم بوده و حداکثر حفاظت مالی را از مردم به عمل می آورد .

وی افزود: هدف دیگر این طرح، ارائه بسته خدمتی جامع و هدایت یافته است که در واقع بهداشت محیط بخشی از این هدف است .

وی با اشاره به هسته های کلیدی سند تدبیر توسعه استان، یادآور شد: سه هسته ارتقای نظام ارائه خدمات سلامت در جامعه، استانداردسازی و ارتقای کیفیت خدمات بهداشتی و بهبود سبک زندگی جامعه در حوزه عملکردی معاونت بهداشتی تعریف می شود .

وی همچنین در تشریح عملکرد مجتمع های سلامت گفت: ۳۵ مجتمع سلامت در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر، در استان فعالیت می کنند که از این تعداد ۲۰ مجتمع سلامت در شهر تبریز فعال است .

تبریزی افزود: مشارکت بخش دولتی و خصوصی در ارائه خدمات به بهترین شکل ممکن امکان پذیر گشته است .

وی با تاکید بر نقش بهداشت محیط در بهبود سبک زندگی گفت: در کشور ما روزانه ۸۰۰ تا ۸۵۰ نفر در نتیجه سوانح، بیماری‌های قلبی عروقی و تنفسی و سرطان جان خود را از دست می دهند که  بخشی از علل ایجاد این موارد، به سبک زندگی نادرست بر می گردد .

وی اضافه کرد: بهداشت محیط برای کاهش آسیب های ناشی از بیماری ها آستین بالا زده و عوامل پر خطر رفتاری را در جامعه معرفی کند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در فرهنگ سازی گفت: در طول سال کمپین افزایش تحرک بدنی، کمپین کاهش مصرف دخانیات و کمپین کنترل خشم و مدیریت استرس اجرا می شود .

وی در خصوص افزایش مصرف دخانیات در جامعه به خصوص قلیان هشدار داد و تاکید کرد: تنباکوهای معطر حاوی ۷۰ تا ۸۰ درصد مواد افزودنی و اسانس بوده که سرطان زا است

.

  • نوشته شده
  • توسط بهزاد محمدعلیزاده
  • تعداد بازدید 1866
  • تایید شده
  • در 1395/07/08
  • ساعت 13:22