برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 5 مهر 1395
کد 3079

دکتر گویا : اجرای مقررات بین المللی بهداشت، گام موثری در افزایش همکاری بین کشورهاست

دکتر گویا : اجرای مقررات بین المللی بهداشت، گام موثری در افزایش همکاری بین کشورهاست

 

 

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: اجرای مقررات بین المللی بهداشت، بستر موثری برای افزایش همکاری بین المللی در خصوص کنترل بیماری‌های واگیر ایجاد می‌کند .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، محمد مهدی گویا در حاشیه  اجلاس دو جانبه ترددهای مرزی ایران و جمهوری آذربایجان‌ گفت: تبادل اطلاعات و ایجاد پل ارتباطی در حوزه سلامت بین دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان از اهداف نظام سلامت است .

وی اضافه کرد: چندین سال است که نشست‌های مشترکی با حضور نمایندگان حوزه سلامت دو کشور انجام می‌گیرد و تصمیم‌های مشترکی در خصوص پایگاه‌های سلامت مرزی گرفته می‌شود .

وی ادامه داد: امکانات بهداشتی و درمانی ایران متفاوت از کشور جمهوری آذربایجان است و قدم‌های موثری در خصوص کنترل و جلوگیری از شیوع بیماری‌های واگیر در مرزهای خود برمی‌دارد .

وی با اشاره به سیستم کنترل بیماری‌های واگیر که در اربعین حسینی و در مرز ایران و عراق انجام می‌گیرد، گفت: آمادگی داریم همان سیستم را در مرز بین ایران و جمهوری آذربایجان نیز مستقر کنیم و بیماری‌های واگیر را در رفت و آمد اتباع دو کشور کنترل کنیم .

وی همچنین با اشاره به اجلاس دو جانبه ترددهای مرزی ایران و جمهوری آذربایجان‌ گفت: دو کشور همکاری مطلوبی دارند و امیدواریم نتایج این نشست دو روزه نیز مفید بوده و قابلیت اجرا داشته باشد.

  • نوشته شده
  • توسط بهزاد محمدعلیزاده
  • تعداد بازدید 1971
  • تایید شده
  • در 1395/07/05
  • ساعت 7:52