برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 4 مهر 1395
کد 3077

اجلاس دو جانبه ترددهای مرزی ایران و جمهوری آذربایجان‌ در تبریز آغاز بکار کرد

اجلاس دو جانبه ترددهای مرزی ایران و جمهوری آذربایجان‌ در تبریز آغاز بکار کرد

اجلاس دو جانبه ترددهای مرزی ایران و جمهوری آذربایجان‌ با همکاری دفتر منطقه‌ای مدیترانه‌شرقی و اروپایی سازمان بهداشت جهانی به همت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تبریز آغاز به کار کرد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز : رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در آیین آغاز به کار این اجلاس، با اشاره به اهمیت افزایش همکاری بین دو کشور جمهوری آذربایجان و ایران در حوزه سلامت گفت: در دنیای امروز گردش بیماری از مرزهای مشترک، موضوعی مهم قلمداد شده و کشورها سعی می‌کنند بیماری‌های واگیر را در مرزها متوقف و از ورود آن به داخل کشورهایشان جلوگیری به عمل بیاورند .

محمد حسین صومی ادامه داد:  رفت و آمدها و مراودات اتباع دو کشور جمهوری آذربایجان و ایران از دیرباز انجام می‌شد و در حال حاضر امنیت و سلامت سفرها اهمیت به سزایی دارد .

وی با بیان اینکه جمعیت جمهوری آذربایجان و جمعیت مناطق شمالغرب کشور ایران  اشتراکات نژادی، زبانی و فرهنگی بسیاری دارند، گفت: این اشتراکات به صورتی است که بیشتر افراد این مناطق بعد از مسافرت، در منزل‌های شخصی دوستان و آشنایان در کشور مقصد، ساکن شده و کمتر از هتل‌ها و مهمانسراها بهره می‌گیرند، در این شرایط مشخص است که تا چه اندازه احتمال انتقال بیماری‌های واگیر و شیوع آن بالاست .

وی تاکید کرد: خوشبختانه  تاکنون شواهدی مبنی برانتقال و شیوع بیماری‌ها بین دو کشور گزارش نشده و لازم است با اتخاذ تدابیر لازم، سلامت سفرها و مرودات تجاری و فرهنگی و اجتماعی تضمین شود .

گفتنی است؛ اجلاس دو جانبه ترددهای مرزی ایران و جمهوری آذربایجان‌ با همکاری دفتر منطقه‌ای مدیترانه‌شرقی و اروپایی سازمان بهداشت جهانی 4 الی 6 مهرماه سال جاری برگزار می‌شود

  • نوشته شده
  • توسط بهزاد محمدعلیزاده
  • تعداد بازدید 2072
  • تایید شده
  • در 1395/07/04
  • ساعت 14:33