برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 1 مهر 1395
کد 3027

معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت:

بالندگی خوبی در بخش نظام اطلاعات مدیریت سلامت داریم

.


معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت گفت:  به سبب طرح موفق تحول سلامت و نیازهای جدیدی که این طرح برای ما ایجاد کرده است و با وجود اینکه در ابتدای راه هستیم، بالندگی خوبی در بخش نظام اطلاعات مدیریت سلامت داشتیم .

دکترعلی ماهر در اولین همایش ملی فناوری اطلاعات سلامت گفت: اطلاعات مبنای تصمیم گیری در بیمارستان ها و کلیه سطوح نظام سلامت بوده و اهمیت تحلیل درست اطلاعات در مراکز درمانی در راستای تصمیم گیری های درست است .

 وی اظهار کرد: این همایش با هدف آشنایی با دانشگاه ها و گسترش انتقال تجربیات بین همکاران و دانشگاه ها برگزار شده است .

 دکترماهر تأکید کرد: با مشکلاتی در زمینه اطلاعات و داده‌ها مواجهیم که می توان آن ها را به مرور حل کرده و به بالندگی دانشگاه ها در حوزه مدیریت اطلاعات سلامت کمک کرد که کارهایی در بخش های مدیریت سلامت بیمارستانی و سلامت بالینی در حال انجام است .

 معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت ابراز امیدواری کرد: با اجرای سامانه اطلاعات مدیریت سلامت، می توانیم تجمع خوبی از اطلاعات را داشته باشیم که اقداماتی در این زمینه در دو فاز انجام شده است که یکی بررسی تطبیقی این بحث در کشورهای مختلف و پیشرو است و دیگری بحث نیازمندی اطلاعاتی از کلیه واحدهاست که در راستای ایجاد یک واحد ارائه کننده اطلاعات برای دانشگاه های علوم پزشکی می باشد.

 وی گفت: وظیفه اصلی همکاران ما در این زمینه، سیاست گذاری، پایش و ارزشیابی دانشگاه ها است همچنین ایجاد بخش نامه ها، دستورالعمل ها، برگزاری همایش ها، انجام کارهای پژوهشی، بازنگری فرم ها و دستورالعمل ها بر عهده همکاران در دانشگاه‌ها است .   

  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 1820
  • تایید شده
  • در 1395/07/01
  • ساعت 7:46