برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 31 شهريور 1395
کد 3024

دکتر پزشکیان:

وجود داده در کشور، جلوی رانت خواری را می‌گیرد

.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مدیر توانمند باید خودش طالب داده و اطلاعات باشد و بر اساس آن برنامه ریزی کند؛ بطوری که در میدان عملیات این توانایی را داشته باشد تا بر داده، فضا و تجهیزات مدیریت کرده و همچنین در مقابل تصمیماتش پاسخگو باشد.

 " به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، دکتر مسعود پزشکیان" در اولین همایش ملی فناوری اطلاعات سلامت، با بیان اینکه امیدوارم چنین جلساتی منجر به این شود تا در زمینه سلامت مدیریت درستی داشته باشیم، اظهار کرد: باید سیستم داده جامع از نظام سلامت داشته باشیم تا مدیران با مدنظر قرار دادن این داده‌ها برای نظام سلامت برنامه ریزی کرده و کارها را پیش ببرند.

وی با بیان اینکه اطلاعاتی همچون اعتبار موجود، وجود بیماری‌ها و ... از طریق همین داده‌ها کسب می شود، ادامه داد: بدون داشتن داده کافی در تمامی زمینه‌ها، مدیریت صحیح و اتخاذ تصمیمات بجا امکان پذیر نیست.

پزشکیان خاطرنشان کرد: معتقدم نه تنها در نظام سلامت باید در کشور و در تمامی زمینه‌ها اطلاعات و داده‌های کافی در اختیار مسئولان قرار گیرد، به عنوان مثال، دولت سه سال است که برای هدفمند کردن طرح هدفمندی یارانه‌ها تلاش می‌کند، اما به خاطر اینکه اطلاعات کافی از وضعیت اقتصادی مردم در اختیار ندارد، در این راه با مشکل مواجه است.

وی تأکید کرد: وجود اطلاعات و داده‌های کافی در کشور، جلوی رانت خواری، فرار مالیاتی، دلال بازی، قاچاق و .. را می‌گیرد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: معتقدم مدیران ما نسبت به اتفاقاتی که در سطوح مختلف جامعه اتفاق می‌افتند، آگاهی ندارند.

  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 2186
  • تایید شده
  • در 1395/06/31
  • ساعت 14:14