برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 27 شهريور 1395
کد 3006

دکتر صومی :دانشگاه را با 196 میلیارد تومان بدهی تحویل گرفتیم

دکتر صومی :دانشگاه را با 196 میلیارد تومان بدهی تحویل گرفتیم

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد:  دانشگاه را با  196 میلیارد تومان بدهی تحویل گرفتیم و در سال‌های اول فعالیت شرایط سختی در پیش داشتیم.
محمدحسین صومی در مراسم سالروز تأسیس اورژانس و فوریت­های پزشکی کشور گفت: در سال 91 و 92 بی مهری­‌هایی در حوزه سلامت اتفاق افتاد و وزیر بهداشت و درمان وقت هم به صراحت این موضوع را بیان کرد،  زیر ساخت‌­ها و ارائه خدمات دارای نقص­‌های عمده­ای بود و باور نداشتیم در این نقطه­ای که اکنون قرار گرفتیم، برسیم.
 وی ادامه داد: در شرایطی کار را بر عهده گرفتیم که دارو در کشور پیدا نمی‌­شد و وضعیت درمان نابسامان بود، در مراکز بهداشتی و درمانی و مراکز سلامت در حدود 47 درصد موارد پزشک حضور نداشت.
صومی همچنین با اشاره به اینکه در استان پایگاه‌­های اورژانس 115 هم به لحاظ کمی و هم کیفی سیر صعودی دارد، گفت: در سال‌های گذشته از این نظر از برخی از استان­های کشور عقب بوده و با تلاش‌ها انجام گرفته بخشی از مشکلات را حل ولی هنوز هم به حد مطلوب نرسیدیم.
وی با بیان اینکه از سال‌های گذشته خدمات پیش‌بیمارستانی هم فعال بوده و خدمات ارائه می‌کند، اظهار کرد: مهم­ترین کاری که ما در این حوزه انجام دادیم، تأمین آمبولانس بود که امیدواریم مشکلات پیش آمده در مسیر تامین آمبولانس رفع شود.
 وی اضافه کرد: 110 دستگاه آمبولانس در مدت شش ماه تهیه و برنامه ریزی برای بازسازی تمام پایگاه‌های اورژانس­ استان انجام شده است.
وی همچنین با اشاره به اینکه بیمارستان جایگزین امام خمینی (ره) با متراژ دو هزار مترمربع در حال احداث است، گفت: در اورژانس­‌های شبستر، هشترود، اسکو، آذرشهر و بناب در حال فراهم سازی زمینه برای پذیرش بیماران هستیم که پشتیبان این قضیه واحد ارائه خدمات پایگاه اورژانس است.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز با اشاره به وجود مشکلات تحمیل شده در سال­های گذشته، اظهار کرد: با وجود این مشکلات، حوزه سلامت و درمان در  دولت تدبیر و امید سربلند است که توانسته خدمات عدیده­ای به جامعه ارائه دهد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود  از پرداخت معوقات دریافت نشده پرسنل 115 استان تا پایان مهر ماه سال جاری خبر داد.


 


  • نوشته شده
  • توسط صادق صادقی فر
  • تعداد بازدید 2692
  • تایید شده
  • در 1395/06/27
  • ساعت 12:15