برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 17 شهريور 1395
کد 2940

اعتماد آفرینی و مدیریت اخلاقی ضرورت جدی سازمان‌ها است

اعتماد آفرینی و مدیریت اخلاقی ضرورت جدی سازمان‌ها است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت اظهار کرد: اعتماد آفرینی و مدیریت اخلاقی ضرورت جدی سازمان‌ها است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، دکتر سید علی صدرالسادات در آیین افتتاحیه سی و یکمین همایش معاونین توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور، گفت:  موفقیت، آرمانی همگانی بوده و رسیدن به آن نیز در سطح شخصی، شغلی، سازمانی و ملی مرهون مسئولیت پذیری اخلاقی است.
وی با تاکید بر ضرورت جدی مدیریت اخلاقی در سازمان ها اظهار کرد: سازمان های اخلاق محور در دنیا با این ویژگی و خصیصه‌ رتبه‌بندی می شوند.
وی  با بیان اینکه می‌توان با اعتمادآفرینی، رابطه صحیح و آسانی را با محیط برقرار کرد، افزود : پایبندی به تعهدات و وعده‌ها، صداقت، سازگاری، احترام گذاشتن و همچنین در دسترس بودن، از جمله عوامل ایجاد کننده‌ی اعتماد در درون سازمان ها است.
وی با اشاره به اینکه هرقدر که پیش بینی پذیری بالاتر باشد، نرخ اعتماد آفرینی نیز بالاتر خواهد بود، یادآور شد: مهم‌ترین عامل در پیش‌بینی‌پذیری سازمان‌ها و جامعه، قانون مندی و قاعده پذیری بوده و باید تصمیمات در سازمان‌ها پیش بینی شده و با ضابطه باشد.
وی ادامه داد: به میزانی که جامعه و سازمان‌ها خود را قانون‌مند کنند در نتیجه قابلیت پیش‌بینی در محیط نیز افزایش می یابد.
دکتر صدرالسادات بیان کرد: تاکید بر قاعده‌پذیری هرگز به معنای تحول ناپذیری نبوده، چرا که این موضوع به معنای وفاداری به اصول می باشد.
وی با اشاره به نقش موثر مسئولیت‌های اخلاقی در پایبندی به قانون خاطرنشان کرد: مسئولیت‌پذیری فرد در گروی قانون‌مندی اوست.
وی در ادامه اظهار کرد: با توسعه اعتماد در بین افراد سازمان‌ها، می توان اخلاق عمومی و حرفه ای را در جامعه ارتقا داد، چرا که موفقیت یک جامعه و سازمان در نتیجه‌ی ارتقای اخلاق عمومی و حرفه‎ای میسر بوده و همچنین اعتماد آفرینی نیز زیر بنای مدیریت اخلاقی است.
دکتر صدر السادات در پایان ضمن سپاس از مهندس موهبتی معاون برنامه ریزی وزارت بهداشت و اهتمام ایشان در امر توسعه و نهادینه سازی برنامه در سطح وزارت بهداشت و هماهنگی میان آن معاونت و معاونت توسعه با توجه به ساختار برنامه ریزی مربوطه در این معاونت ، بر ضرورت توجه و تداوم برنامه در معاونت توسعه و پایبندی به آن تاکید نمود .
گفتنی است؛ آیین افتتاحیه سی و یکمین اجلاس معاونین توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور  در تبریز برگزار شد.
این همایش  از امروز چهارشنبه 17 شهریور در دانشگاه علوم پزشکی تبریز آغاز گردید وتا پایان روز پنجشنبه 18 شهریور ادامه می یابد .

 

  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 2829
  • تایید شده
  • در 1395/06/17
  • ساعت 14:26