برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 17 شهريور 1395
کد 2939

مهندس موهبتی معاون هماهنگی، برنامه‌ریزی ، امور حقوقی و مجلس وزارت بهداشت :

نهادینه کردن نظام برنامه ریزی در کشور نیازمند آسیب شناسی است

 
معاون هماهنگی، برنامه‌ریزی ، امور حقوقی و مجلس وزارت بهداشت با طرح این سئوال که چرا کمتر از 50 درصد برنامه‌های توسعه ای سازمان‌ها محقق می‌شود، گفت: نهادینه کردن نظام برنامه ریزی در کشور دشوار بوده و این مسئله نیازمند آسیب شناسی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، مهندس طاهر موهبتی در آیین افتتاحیه سی و یکمین اجلاس معاونین توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور در تبریز اظهار کرد: باید مفاهیم کلی را به برنامه‌های عملیاتی تبدیل و با تزریق نگاه تکلیفی به سطوح میانی و کارشناسی آنها را در پیشبرد برنامه‌ها مشارکت دهیم.
وی اضافه کرد: در صورتی که سطوح میانی و سطوح کارشناسی نسبت به برنامه‌ها نگاه تکلیفی و نه تمایلی داشته باشند، بسیاری از مشکلات رفع می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: مشکل ما در کشور، بودجه نیست، مدیریت منابع است، بودجه باید در خدمت برنامه باشد.
وی با تاکید بر پایش‌های مستمر برنامه‌های سازمانی، گفت: پایش ضمانت اجرایی برنامه‌ها است، در وزارت بهداشت نقش معاونت برنامه ریزی، نقش تلفیقی و دبیرخانه ای برای ایجاد یکپارچگی می باشد.
 مهندس موهبتی خاطرنشان کرد: چنانچه برنامه ای آسیب شناسی شود ولی همچنان رفتارهای قبلی ادامه یابد، در این صورت موفقیتی حاصل نشده است. زیرا اساس برنامه ریزی تغییر رفتار می باشد، ولی اصولا در مقابل تغییر رفتار مقاومت وجود دارد. تدریجی بودن و گام به گام بودن این مشکل را حل می کند. اکنون در وزارت بهداشت با همان مفاهیم 25 سال پیش برنامه ریزی استراتژیک نوشته شده است و فقط ادبیات آن متفاوت شده است.
 گفتنی است؛ افتتاحیه به کار سی و یکمین اجلاس معاونین توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور در محل سالن همایش مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی برگزار و تا روز پنجشنبه 18 شهریور ادامه می یابد .

 

  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 2237
  • تایید شده
  • در 1395/06/17
  • ساعت 14:23