برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 17 شهريور 1395
کد 2933

همایش معاونین توسعه مدیریت و منابع دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور در تبریز برگزار شد

همایش معاونین توسعه مدیریت و منابع دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور در تبریز برگزار شد

سی و یکمین همایش معاونین توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور 17 و 18 شهریور ماه سال جاری در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز درآیین افتتاح این همایش اظهار کرد: دانشگاه ربع رشیدی در 700 سال قبل و بعد از مجموعه های دانشگاهی همچون جندی شاپور تاسیس شد که یکی از افتخارات جهان اسلام بود.
دکتر محمد حسین صومی اضافه کرد: با مطالعه آثار بر جای مانده از این مجموعه علمی و دانشگاهی متوجه می‌شویم یکی از مهمترین اصول کلی در این مجموعه توجه به بحث‌های مدیریتی و منابع بوده است.
وی ادامه داد: در آن روزگار که مقارن با رویدادهای قرون وسطی در اروپا بود ،  این دانشگاه با جذب مدرسین و دانشجویان از سراسر دنیا، شگفتی‌های بسیاری آفریده بود و روزانه با  300 بارشتر گیاهان دارویی نیازهای این مجموعه درمانی رفع می‌شد.
وی گفت: سابقه تاریخی شهر تبریز قابل تحسین بوده و ما به عنوان وارثان و فرزندان انسان‌های خدوم این خطه وظایف سنگینی بر عهده داریم.
دکتر صومی با اشاره به عملکرد دولت یازدهم در حوزه سلامت یادآور شد: نمی‌توان برنامه و فعالیت‌های انجام شده در سه سال گذشته را کتمان کرد، توجه به کرامت انسانی و پاسخگو بودن مسئولان و متولیان سلامت کشور از شاخص‌های مدیریتی دولت یازدهم است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه نظام ارزیابی در کشور به درستی انجام نشده،افزود: وجود انواع متعدد نظام‌های ارزیابی باعث سردرگمی است، لازم است ارزیابی بر اساس شاخص‌های توافق شده صورت گیرد.
وی اضافه کرد: در سال‌های اخیر در تمام بخش‌های حوزه سلامت کشور، از توسعه مدیریت و منابع فیزیکی گرفته تا تامین غذا و دارو موفق عمل شده است.
وی از احداث  300 هزار متر مربع فضای جدید در سه سال گذشته در این دانشگاه خبر داد و گفت: یکی از سه کوهورت برتر وزارت بهداشت که یک برنامه تحقیقاتی و علمی در حوزه سلامت است، در دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حال اجرا است.
  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 2588
  • تایید شده
  • در 1395/06/17
  • ساعت 10:47